Wzloty i upadki Wersalu: Ludwik XVI

Rise and Fall of Versailles: Louis XVI, Francja 2012

Kronika schyłku rządów dynastii Bourbonów, ostatniego władcy Ludwika XVI oraz królowej Marii Antoniny. Obywatele Francji głodują podczas, gdy arystokracja bawi się w przepychu pałacu wersalskiego.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Wzloty i upadki Wersalu: Ludwik XVI w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Kronika schyłku rządów dynastii Bourbonów, jej ostatniego, feralnego władcy Ludwika XVI oraz królowej Marii Antoniny. W przeciwieństwie do poprzedników apetyt seksualny Ludwika XVI był znacznie mniejszy, a skonsumowanie małżeństwa zajęło mu aż siedem lat. Jego osiągnięcia jako władcy kraju były równie mizerne. Obywatele Francji głodują podczas, kiedy arystokracja bawi się nieustannie w przepychu pałacu wersalskiego. Wszelkie próby Ludwika w celu poprawienia sytuacji są blokowane przez jego chciwych krewniaków.

Dramat dokumentalny będący kroniką schyłku rządów dynastii Bourbonów, jej ostatniego, feralnego władcy Ludwika XVI oraz jego królowej Marii Antoniny. W przeciwieństwie do swoich poprzedników apetyt seksualny Ludwika XVI był znacznie mniejszy, a skonsumowanie małżeństwa zajęło mu aż siedem lat. Jego osiągnięcia jako władcy kraju były równie mizerne. Obywatele Francji głodują podczas kiedy arystokracja bawi się nieustannie w przepychu pałacu wersalskiego, w ogóle nie zauważając zatrważającego stanu społeczeństwa kraju. Wszelkie próby Ludwika w celu poprawienia sytuacji są blokowane przez jego chciwych krewniaków. Za zbytki dworu i jego przepych ponad stan w olbrzymim stopniu winiono Marię Antoninę, nawet jeśli to nieprawda, że na wołania wieśniaków "jesteśmy głodni, nie mamy chleba" odpowiedziała słynne i cytowane do dzisiaj 'to jedzcie ciastka'.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×