Yo-Yo Ma

Classic Yo-Yo Ma, Niemcy/USA 2001

Dokument poświęcony jest jednemu z największych wiolonczelistów w historii muzyki. Zawiera uporządkowane chronologicznie nagrania z koncertów oraz prób, które nie były jeszcze pokazywane.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Yo-Yo Ma w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument poświęcony jest jednemu z największych wiolonczelistów w historii muzyki. Zawiera uporządkowane chronologicznie nagrania z koncertów i prób, które nie były jeszcze pokazywane, oraz wywiady z Yo-Yo Mą, Danielem Barenboimem, Bobbym McFerrinem, Emmanuelem Axem i Tun Danem. Interpretacje utworów Bacha, Elgara czy Dworzaka w wykonaniu wiolonczelisty znalazły się w ścisłej czołówce nagrań muzyki klasycznej. Yo-Yo Ma nagrał około pięćdziesięciu albumów, spośród których czternaście zdobyło nagrodę Grammy.

Film dokumentalny poświęcony jednemu z największych wiolonczelistów w historii muzyki. Zawiera liczne, uporządkowane chronologicznie nagrania z koncertów i prób, które nigdy wcześniej nie były pokazywane. W dokumencie zobaczymy również wywiady przeprowadzone z samym Yo-Yo Mą, Danielem Barenboimem, Bobbym McFerrinem, Emmanuelem Axem i Tun Danem. Yo-Yo Ma jest ceniony na całym świecie za swój niezrównany artyzm i mistrzostwo, jakie osiągnął w grze na wiolonczeli. Jego interpretacje Bacha, Elgara, czy Dworzaka znalazły się w ścisłej czołówce nagrań muzyki klasycznej. Dyskografia, którą stworzył, to prawie 50 albumów, spośród których 14 zdobyło nagrodę Grammy. Yo-Yo Ma należy również do tych instrumentalistów, którzy są wrażliwi na różne formy muzyczne. Dlatego na jego najlepszych albumach znajdują się utwory Johna Williamsa, George'a Gershwina, Ennio Morricone i Astora Piazzoli, a także egzotyczne melodie rodem z jedwabnego szlaku (album "New Impossibilities").

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×