Z podniesionym czołem

Walking Tall, USA 2004

Po wieloletniej służbie w oddziałach specjalnych Chris Vaughn powraca do rodzinnego miasteczka. Wiele się tu zmieniło - korupcja, narkomania i przemoc są na porządku dziennym.

 • Czas trwania: 86 minut, Gatunek: Thriller

6

Ocena redakcji

Jak to w Ameryce bywa, historia jest autentyczna i zdarzyła się pod koniec lat 60. XX w. Już w 1973 r. doczekała się pierwszej wersji ekranowej, potem dwóch sequeli, serialu tv i kolejnej ekranizacji.

Z podniesionym czołem w telewizji

ZwińRozwiń
 • Niedziela 29.09.2019 20:00

  TV 4

 • Środa 02.10.2019 22:40

  TV 4

Multimedia

Obsada

 • Dwayne Johnson jako Chris Vaughn
 • Johnny Knoxville jako Ray Templeton
 • Kristen Wilson jako Michelle Vaughn
 • Khleo Thomas jako Pete Vaughn
 • David Purvis
 • Mark Houghton
 • Terence Kelly jako sędzia Powell
 • Fred Keating

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Po wieloletniej służbie w oddziałach specjalnych Chris Vaughn powraca w rodzinne strony, do małego miasteczka w stanie Waszyngton, by zająć się należącym niegdyś do ojca tartakiem. Po przybyciu na miejsce stwierdza, że tartak został zlikwidowany, jego była dziewczyna pracuje jako striptizerka w kasynie, a mieszkańcy miasteczka są terroryzowani przez bandytów. Korupcja, narkomania i przemoc są na porządku dziennym. Wszystko to wiąże się z funkcjonowaniem tutejszego kasyna. Chris postanawia pomóc zastraszonym mieszkańcom.

"Jak to w Ameryce bywa, historia jest autentyczna i zdarzyła się pod koniec lat 60. XX w. Już w 1973 r. doczekała się pierwszej wersji ekranowej, potem dwóch sequeli, serialu tv i kolejnej ekranizacji... "

(WALKING TALL) Film akcji, 83 min, USA 2004 Reżyseria: Kevin Bray Scenariusz na podstawie scenariusza Morta Briskina: David Klass, Channing Gibson, David Levien, Brian Koppelman Występują: The Rock, Johnny Knoxville, Kristen Wilson, Neal McDonough, Ashley Scott i inni Po latach służby w oddziale sił specjalnych Chris Vaughn powraca w rodzinne strony. Wychował się w uroczym miasteczku Ferguson, otoczonym porośniętymi lasem wzgórzami. W domu czekają na niego rodzice, siostra Michelle i nastoletni brat Pete. Witają go też dawni kumple, wśród których jest najlepszy przyjaciel Chrisa, Ray. Podczas towarzyskiego meczu futbolu amerykańskiego powracają wspomnienia z młodości. Niestety, Chris szybko zauważa, jak bardzo zmieniło się miasteczko od czasu jego wyjazdu. Ferguson ogarnęła plaga korupcji i narkomanii. Przekupni policjanci udają, że nie widzą nastolatków palących skręty na ulicy. Wśród raczącej się marihuaną młodzieży Chris dostrzega także Pete'a. Wielki tartak, źródło utrzymania wielu rodzin, został zamknięty. Życie Ferguson skupia się teraz wokół kasyna prowadzonego przez szkolnego rywala Chrisa, Raya Hamiltona. Tu też znajduje się centrum rozwijającego się półświatka przestępczego miasteczka. Zatrudnieni przez Raya ochroniarze sprzedają narkotyki. Zaproszony przez właściciela przybytku Chris ze smutkiem rozpoznaje wśród jednej ze striptizerek swoją byłą dziewczynę, Deni. Potem przyłapuje jednego z pracowników kasyna na oszustwie. Wybucha bójka z ochroniarzami. Chris walczy dzielnie, lecz jego przeciwników jest zbyt wielu. Zostaje pobity, jest nawet torturowany, następnie zaś pozostawiony na środku drogi na pewną śmierć. Jeden ze zbirów Raya, Booth, zabiera Chrisowi medalion sił specjalnych. Oskarżony o zdemolowanie kasyna i pobicie pracowników były komandos zeznaje przed sądem we własnej sprawie. Chris obiecuje, że weźmie udział w wyborach na stanowisko szeryfa i przywróci porządek w mieście... "Z podniesionym czołem" w reżyserii Kevina Braya to nowa wersja legendarnego filmu akcji Phila Karlsona z początku lat 70.

Recenzje

Komentarze

Skomentuj
 • kinomaniak (gość)

  zajebisty film, polecam

  08.04.2012 23:13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.2 Głosów: 29

Ciekawostki

 • Historia jest autentyczna i zdarzyła się pod koniec lat 60. XX w. Już w 1973 r. doczekała się pierwszej wersji ekranowej wyreżyserowanej przez Phila Karlsona, potem dwóch sequeli, serialu tv i kolejnej ekranizacji. Tak więc ta wersja jest przynajmniej trzecią.

 • Dwayne Johnson, gwiazda wrestlingu, siłacz znany pod pseudonimem The Rock

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×