Z tobą i bez ciebie

With and Without You, Nowa Zelandia 2008

Dokument przedstawia obraz szczęśliwej rodziny podczas wakacji, niespodziewającej się nadchodzącego nieszczęścia. Rok po udanej podróży ojciec popełnia samobójstwo.

 • Czas trwania: 70 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Z tobą i bez ciebie w telewizji

ZwińRozwiń
 • Środa 29.08.2012 04:00

  TVP3

 • Wtorek 28.08.2012 23:30

  TVP3

 • Niedziela 30.10.2011 23:30

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Małżeństwo Kanadyjczyków z trójką dzieci wybiera się na wycieczkę dookoła świata. Chcą odpocząć od niedawnych kłopotów zawodowych dziennikarza Samuela. Rok po udanych wakacjach mężczyzna wyrusza w samotną podróż. Popełnia samobójstwo. Dokument ukazuje obraz szczęśliwej rodziny podczas wycieczki dookoła świata, kiedy nic nie wskazuje na rychłe nieszczęście. Materiał wzbogacony jest o zapiski Samuela ujawnione po jego śmierci oraz o rozmowy żony, Maryce, z dziećmi, które próbują zrozumieć, dlaczego ojciec ich opuścił.

Małżeństwo Kanadyjczyków z trójką dzieci wybiera się w podróż życia na wycieczkę dookoła świata. Ma to być wytchnienie po życiu w wielkim mieście i zawodowych kłopotach Samuela, utalentowanego dziennikarza, który niedawno miał problemy z pracą i tzw. syndrom wypalenia zawodowego. Sielankowe obrazki szybko się kończą. 12 miesięcy po tej wspaniałej dla całej piątki podróży, z której zadowoleni wrócili wszyscy członkowie rodziny, Samuel wybiera się w samotną podróż. Popełnia samobójstwo. Film składa się ze zdjęć zrobionych podczas podróży dookoła świata. Mamy okazję poznać tę wspaniałą, szczęśliwa rodzinę. Nic nie wskazuje na rychłe nieszczęście. Ta kronika uzupełniona jest zapiskami Samuela ujawnionymi po jego śmierci oraz rozmowami jego żony, Maryce, z dziećmi, które próbują zrozumieć, dlaczego ojciec ich opuścił. Film nie jest jednak tylko złożony z żalu. Postawa Maryce, jej rozmowy z dziećmi, mogą pomóc innym w podobnej sytuacji przejść tę traumę.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×