Z życia pingwina

A Penguin's Life, USA

W efekcie długiej ewolucyjnej rywalizacji, spośród ptaków wyłoniły się pingwiny, które w wodzie przypominają bardziej ryby niż ptaki i które są zdolne przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach.

 • Gatunek: Film dokumentalny

Z życia pingwina w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Pingwiny to jedne z najsympatyczniejszych stworzeń w świecie fauny. W wodzie, w której spędzają większość życia, bardziej przypominają ryby niż ptaki. Pingwiny są hałaśliwe, towarzyskie i zabawne. Gdy ich przodkowie żyli na lądzie, one ruszyły na podbój oceanu. I osiągnęły sukces. Rozwinęły zdolności adaptacyjne, niespotykane wcześniej wśród ptaków. Nabyły zdolność życia w wodzie przez wiele miesięcy, nurkowania na głębokość dochodzącą do 300 metrów oraz zdolność przetrwania na najmroźniejszych obszarach półkuli południowej.

Rozmnażanie się i wysiadywanie jaj na Antarktydzie to trudne zadanie, ale pingwiny cesarskie przystosowały się do ekstremalnych warunków. "Rozmnażanie się i wysiadywanie jaj na Antarktydzie to trudne zadanie, ale pingwiny cesarskie przystosowały się do ekstremalnych warunków." "Pingwiny są postrzegane jako słodkie niezdary. Jeśli jednak chodzi o sztukę przetrwania, największe na Antarktydzie pingwiny cesarskie mogą równać się z najtwardszymi zawodnikami. Żeby rozmnażać się i wysiadywać jaja w najsurowszym klimacie na ziemi, musiały przystosować się do warunków panujących w tym niegościnnym miejscu." "Pingwiny są postrzegane jako słodkie niezdary. Jeśli jednak chodzi o sztukę przetrwania, największe na Antarktydzie pingwiny cesarskie mogą równać się z najtwardszymi zawodnikami. Żeby rozmnażać się i wysiadywać jaja w najsurowszym klimacie na ziemi, musiały przystosować się do warunków panujących w tym niegościnnym miejscu."

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×