Za sterami współczesnych samolotów

Do Planes Need Pilots?, Francja 2015

Autorzy mówią o tym, jak zminimalizować ryzyko błędu ludzkiego i katastrof lotniczych, czy współczesne samoloty potrzebują pilotów i czy loty bezzałogowe loty będą bezpieczniejsze niż załogowe.

  • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Za sterami współczesnych samolotów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy w marcu 2015 roku we francuskich Alpach rozbił się Airbus A320, nikt nie potrafił znaleźć odpowiedzi na pytanie, jaka była przyczyna tej tragedii. Drugi pilot 28-letni Andreas Lubitz skierował samolot na zbocza gór, skazując siebie i 149 pasażerów na śmierć. Ten przerażający akt wywołał lawinę pytań dotyczących bezpieczeństwa latania i rzetelności testów pilotażowych.

24 marca 2015 roku świat obiegła wiadomość o katastrofie airbusa A320-211 niemieckich linii Germanwings we francuskich Alpach. Początkowo nikt nie domyślał się prawdziwej przyczyny wypadku. Jak potem ustalono, drugi pilot - 28-letni Andreas Lubitz - celowo doprowadził do rozbicia się maszyny, zabijając siebie i pozostałe 149 osób na pokładzie. To straszliwe wydarzenie wywołało pytania o kwestie bezpieczeństwa podróży lotniczych i rzetelność testów, jakimi poddawani są piloci. Dokumentaliści analizują te zagadnienia, prezentując wysiłki linii lotniczych podejmowane na rzecz zmniejszenie ryzyka błędu ludzkiego. Zastanawiają się także, czy człowiek za sterami może być zastąpiony przez maszyny.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×