Zabić Papałę

Polska 2008

Dokument opowiadający o kulisach śledztwa w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały. Autor próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegało śledztwo i dlaczego nie przyniosło efektów.

  • Czas trwania: 83 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Zabić Papałę w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Sylwester Latkowski Autor

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument opowiadający o kulisach śledztwa w sprawie zabójstwa generała policji Marka Papały. Autor rozmawia z najważniejszymi urzędnikami zajmującymi się sprawą, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przebiegało śledztwo i dlaczego nie przyniosło efektów. W dokumencie wykorzystano nieznane dotąd opinii publicznej dokumenty, stenogramy przesłuchań, prywatne listy i ekspertyzy.

Dokument śledczy Sylwestra Latkowskiego "Zabić Papałę" to efekt ponad dwuletniej pracy. Dzięki temu to najważniejsze w Polsce dochodzenie ma po raz pierwszy swoje filmowe podsumowanie. "Po blisko 12 latach od śmierci generała policji Marka Papały wciąż nie wiemy, kto go zabił i dlaczego. Schwytanie sprawców tej zbrodni to punkt honoru organów ścigania. Trzeba więc zadać pytanie: gdzie są sprawcy i gdzie jest honor? Do dzisiaj nikt nie miał odwagi powiedzieć wprost, iż ci, którzy prowadzili śledztwo w sprawie śmierci generała, błądzili we mgle i błądzą nadal". Latkowski nie tylko to powiedział, ale i przekonująco udowodnił. Dotarł do najwyższych urzędników zajmujących się sprawą Papały. Nie szukał sprawców morderstwa, nie epatował wiedzą tajemną, nie stawiał karkołomnych hipotez i nie mnożył listy podejrzanych. Chciał się dowiedzieć, jak przebiegało śledztwo i dlaczego nie przyniosło efektów. Zadawał suche pytania i sumiennie egzekwował odpowiedzi. Zdobył nieznane opinii publicznej dokumenty ze śledztwa, stenogramy przesłuchań, prywatne listy i ekspertyzy. Swoim filmem zadał pytanie: czy w wymiarze sprawiedliwości znajdzie się ktoś na tyle odważny, by podjąć zdecydowane działania w sprawie śledztwa, które tylko od czasu do czasu odżywa w mediach?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×