Zachować Amazonię

Amazonia Eterna, Brazylia 2012

Tematem dokumentu jest analiza działań człowieka, wpływających na kondycję największego na świecie lasu deszczowego - Amazonii.

  • Czas trwania: 90 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Zachować Amazonię w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Amazonia stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych na świecie oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na Ziemi. Obejmujący około 5 milionów kilometrów kwadratowych amazoński las deszczowy jest domem dla niezliczonej liczby gatunków roślin i zwierząt, a jego rzeki stanowią 20% światowych zasobów słodkiej wody. Politycy, inżynierowie, działacze na rzecz ochrony środowiska wraz z rdzennymi mieszkańcami Amazonii, pracują nad zbudowaniem idealnego modelu korzystania z dobrodziejstw lasów tropikalnych.

Analiza działań człowieka wpływających na kondycję największego na świecie lasu deszczowego - Amazonię. Amazonia stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych na świecie oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na Ziemi. Obejmujący około 5 milionów kilometrów kwadratowych amazoński las deszczowy jest domem dla niezliczonej liczby gatunków roślin i zwierząt, a jego rzeki stanowią 20% światowych zasobów słodkiej wody. Jest źródłem naturalnych bogactw, zapewniających jakość życia następnym pokoleniom. Ale czy możliwe jest zrównoważone korzystanie z zasobów lasów tropikalnych? Politycy, inżynierowie, działacze na rzecz ochrony środowiska wraz z rdzennymi mieszkańcami Amazonii, pracują nad zbudowaniem idealnego modelu korzystania z dobrodziejstw lasów tropikalnych. Model ten miałby dawać pracę i dochody, przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko. Autor dokumentu prezentuje udane inicjatywy, dzięki którym udaje się w zrównoważony sposób korzystać z zasobów lasów deszczowych. Hodowla, rybołówstwo, turystyka, edukacja, nauka, logistyka, pozyskiwanie drewna, działalność przemysłowa - to tylko niektóre dziedziny, które obejmuje model. Film przedstawia również codzienne życie mieszkańców lasów jako strażników tego ogromnego dziedzictwa naturalnego, które może trwać wiecznie, jeśli tylko będzie właściwie zarządzane.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×