Zaczarowany świat Kazimierza Wiśniaka

Zaczarowany świat Kazimierza Wiśniaka, Polska 2005

Sylwetka Kazimierza Wiśniaka - jednego z najwybitniejszych polskich scenografów. Film składa się z trzech części ilustrujących etapy działalności scenograficznej, malarskiej i literackiej bohatera.

 • Czas trwania: 27 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Zaczarowany świat Kazimierza Wiśniaka w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument prezentuje postać Kazimierza Wiśniaka - jednego z najwybitniejszych polskich scenografów. Film składa się z trzech części ilustrujących etapy działalności scenograficznej, malarskiej i literackiej bohatera. Autorzy ukazują działalność Kazimierza Wiśniaka jako scenografa współpracującego z takimi wybitnymi twórcami jak: Konrad Swinarski, Henryk Tomaszewski, Jerzy Jarocki.

Film dokumentalny prezentuje postać Kazimierza Wiśniaka - jednego z najwybitniejszych polskich scenografów. Film składa się z trzech części ilustrujących etapy działalności scenograficznej, malarskiej i literackiej bohatera. Dokument ukazuje działalność Kazimierza Wiśniaka jako scenografa współpracującego z taj wybitnymi twórcami jak Konrad Swinarski, Henryk Tomaszewski, Jerzy Jarocki. Zaczarowany świat Wiśniaka można znaleźć w jego malarstwie, stąd w drugiej części filmu opowieści o malarskim etapie prowadzą na plener do Słonnego, a później do Krakowa na wernisaż wystawy. Film opowiada równiez o związkach Kazimierza Wiśniaka scenografa i literata z Piwnicą pod Baranami i jego znaczącej roli w tworzeniu historii i wizerunku Piwnicy.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×