Zagadka dziewczyny z Egtved

The Egtved Girl, Niemcy/Francja 2017

Była młoda, silna i bardzo odważna, ale spotkała ją przedwczesna śmierć, w lecie 1370r. p.n.e. Autorzy chcą wyjaśnić, kim była dziewczyna z Egtved i dlaczego pochowano ją z licznymi podarunkami.

  • Czas trwania: 53 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Cassian von Salomon

Zagadka dziewczyny z Egtved w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Cassian von Salomon Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Była młoda, silna i bardzo odważna, ale spotkała ją przedwczesna śmierć, w lecie 1370r. p.n.e. Autorzy chcą wyjaśnić, kim była dziewczyna z Egtved i dlaczego pochowano ją z licznymi podarunkami. Zagadka to spektakularna podróż w czasie do epoki brązu, która odkrywa tajemnicę wokół ciała dziewczyny, odkrytego na farmie w Danii w 1921 roku. Po raz pierwszy w historii archeologii naukowcy próbują odtworzyć ostatnie 15 miesięcy jej życia.

Była młoda, silna i bardzo odważna, a jednak spotkała ją przedwczesna śmierć, w lecie 1370r. p.n.e. Kim była dziewczyna z Egtved? I dlaczego pochowano ją z licznymi podarunkami? Zagadka dziewczyny z Egtved to spektakularna podróż w czasie do epoki brązu, która odkrywa tajemnicę wokół ciała dziewczyny, odkrytego na farmie w Danii w 1921 roku. Po raz pierwszy w historii archeologii naukowcy próbują odtworzyć ostatnie 15 miesięcy jej życia.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×