Zaginione piramidy Egiptu

Egypt's Lost Pyramid, USA 2020

Na pustyni na północy Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: znaleziono piramidę z zapieczętowaną komorą grobową. Zawartość komory została naruszona, choć nie ma żadnych śladów wejścia.

  • Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Stuart Elliott

Zaginione piramidy Egiptu w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Stuart Elliott Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Na pustyni północnego Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: odnaleziono pozostałości po piramidzie sprzed 4 tysięcy lat. Znajdowała się w niej komora grobowa, która była zapieczętowana: u jej wejścia spoczywał 10-tonowy, granitowy głaz. Mimo to po wejściu do środka archeolodzy przekonali się, że zawartość komory została naruszona: jej wnętrze było miejscem przestępstwa popełnionego w starożytności. Nie znaleziono żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś do niej wchodził.

Na jałowej pustyni północnego Egiptu dokonano zadziwiającego odkrycia: odnaleziono pozostałości po piramidzie sprzed 4 tysięcy lat. Znajdowała się w niej komora grobowa, ale w odróżnieniu od wszystkich innych badanych dotąd piramid, w tym przypadku była ona nadal zapieczętowana: u jej wejścia spoczywał 10-tonowy, granitowy głaz. Mimo to po wejściu do środka archeolodzy przekonali się, że zawartość komory została naruszona: jej wnętrze było miejscem przestępstwa popełnionego w starożytności. Najciekawsze było to, że choć komora została obrabowana, nie znaleziono żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś do niej wchodził. Aby rozwiązać tę zagadkę, ekipa archeologów bada mroczny świat starożytnych złodziei grobów.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×