Zakładnicy Putina

Zakładnicy Putina, Polska 2019

Film dokumentalny o Ukraińcach, którzy są przetrzymywani w rosyjskich więzieniach. Będzie mowa o polityce terroru, mechanizmach propagandy i dążeniach do uwolnienia więźniów politycznych.

  • Czas trwania: 43 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Bożydar Pająk, Piotr Malinowski

Zakładnicy Putina w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Bożydar Pająk Reżyseria
  • Piotr Malinowski Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny o Ukraińcach, którzy są przetrzymywani w rosyjskich więzieniach. Przed kamerami wypowiadają się rodziny dwóch więźniów, Panowa i Hryba, a także były więzień Afanasjew i eksperci, którzy działają na rzecz uwolnienia więźniów politycznych, w tym znany dysydent Aleksander Czerkasow. Opowiadają oni o stosowanej przez Putina polityce terroru, mechanizmach propagandy i dążeniach do uwolnienia ludzi z więzień.

Film dokumentalny o Ukraińcach - politycznych więźniach w rosyjskich zakładach karnych - w kontekście przetrzymywania ukraińskich marynarzy z Cieśniny Kerczeńskiej. Wypowiadają się rodziny dwóch więźniów - Panova i Hryba - a także były więzień Afanasjew oraz eksperci, którzy działają na rzecz uwolnienia więźniów politycznych, w tym Alexander Cherkasov, czyli znany dysydent z rosyjskiego Memorialu. Mówią o polityce terroru Putina, mechanizmach propagandy i sposobach nacisku na Rosję, w celu uwolnienia więźniów. Film nie był pokazywany jeszcze w żadnych mediach. Zebrany materiał, opowiedziane historie są mocne, dobrze obrazują działalność Federacji Rosyjskiej względem ukraińskich więźniów politycznych. Film przygotowany przez reporterów Magazynu Ekspresu Reporterów we współpracy z Piotrem Malinowskimi ukraińską organizacją Euromaidan Press.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×