Zamarznięte marzenie

Iceberg Project, Francja 2010

Życie ludzkie zależy od wody. Z powodu jej niedoboru ludzie zmuszeni są podejmować takie kroki, jak odsalanie wody morskiej czy jej racjonowanie, żeby zbilansować światowe na nią zapotrzebowanie.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Jean-Michel Corillion

Zamarznięte marzenie w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Jean-Michel Corillion Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Życie ludzkie zależy od wody. Z powodu jej niedoboru ludzie muszą podejmować takie kroki, jak odsalanie wody morskiej czy jej racjonowanie, żeby zbilansować światowe na nią zapotrzebowanie. Nie wykorzystali wszystkich możliwości, ponieważ zostało jeszcze jedno gigantyczne źródło wody liczące 12 tys. lat - góry lodowe. Powstają one w wyniku odłączenia się wielkiej masy lodu od lodowca. Dryfują wolno i znikają. Każdego roku równowartość zapotrzebowania ludzi na słodką wodę roztapia się w oceanie. Czemu nie wykorzystać tego, co oferuje natura.

Góry lodowe to fenomen natury, pełen zagadek. Czy da się je wykorzystać jako źródło wody pitnej? Jean-Michel Corillion w swoim dokumencie próbuje odpowiedzieć na to pytanie. Życie ludzkie zależy od wody. Z powodu jej niedoboru zmuszeni jesteśmy podejmować takie kroki jak odsalanie wody morskiej czy jej racjonowanie, żeby zbilansować światowe na nią zapotrzebowanie. Nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwości, ponieważ zostało jeszcze jedno gigantyczne źródło wody liczące 12 000 tysięcy lat - góry lodowe. Powstają one w wyniku odłączenia się wielkiej masy lodu od lodowca. Dryfują wolno i znikają. Każdego roku równowartość zapotrzebowania ludzi na słodką wodę roztapia się w oceanie! Czemu więc nie wykorzystać tego, co oferuje nam natura? Przez 40 lat inżynier Georges Mougin opracowywał plan przesuwania gór lodowych w miejsca na świecie objęte suszą. Dziś wspierany przez międzynarodowych specjalistów i przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu tworzącego symulacje 3D, chce wcielić swój plan w życie. Jego marzeniem jest przeciągniecie góry lodowej z wybrzeży Kanady na drugą stronę oceanu Atlantyckiego, zanim ta się stopi. Czy to marzenie może stać się rzeczywistością?

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×