Zanim kopnę w kalendarz

Before I Kick the Bucket, Wielka Brytania 2015

Chora na raka Rowena Kincaid postanowiła nie poddać się chorobie. Nakręciła film o tym, jak żyć pełnią życia ze świadomością, że niedługo się umrze.

 • Gatunek: Film dokumentalny

Zanim kopnę w kalendarz w telewizji

ZwińRozwiń
 • Poniedziałek 23.10.2017 12:00

  Metro

 • Wtorek 21.02.2017 19:00

  Metro

 • Wtorek 13.12.2016 11:15

  Metro

 • Powtórka

  Poniedziałek 12.12.2016 01:35

  Metro

 • Sobota 10.12.2016 19:00

  Metro

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterką jest Rowena Kincaid, u której po raz pierwszy zdiagnozowano raka piersi w 2009 roku. W 2013 roku po operacji, chemio i radioterapii dowiedziała się, że nie ma szans na dożycie czterdziestych urodzin. Postanowiła nakręcić film o życiu ze śmiertelną chorobą. Stworzyła listę rzeczy, które chce zrobić zanim odejdzie i podzieliła się nią z widzami. Z okazji 40. urodzin Rowena zorganizowała bal przebierańców na zamku w Cardiff. Osiem miesięcy później zmarła.

Rowena Kincaid to niesamowita, młoda kobieta. Gdy dowiedziała się, że ma raka piersi postanowiła nie poddać się chorobie. Nakręciła film dokumentalny o tym, jak żyć pełnią życia ze świadomością, że niedługo się umrze. Rowena została pierwszy raz zdiagnozowana na raka piersi w 2009 roku. Miała wtedy 33 lata. W 2013 roku po operacji, chemio i radioterapii dowiedziała się, że nie ma szans na dożycie czterdziestych urodzin. Wtedy zdecydowała się nakręcić dokument o życiu ze śmiertelną chorobą. Jej celem nie było zrobienie filmu o powolnym umieraniu. Kobieta stworzyła listę rzeczy, które chce zrobić zanim odejdzie i podzieliła się nią z widzami. Ani razu nie zwątpiła też, że dożyje imprezy z okazji swoich okrągłych urodzin to była pozycja z samej góry jej "bucket list". Z okazji upragnionej czterdziestki Rowena zorganizowała bal przebierańców na zamku w Cardiff. Osiem miesięcy później zmarła. Została pochowana tak, jak chciała, w stroju Wonder Woman przy dźwiękach zespołu Faithless. Jej odwaga i poczucie humoru, z jakimi stawiała czoła chorobie zainspirowało miliony widzów w Wielkiej Brytanii."

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×