Zapamiętać sen - Maria Fołtyn

1994

Dokument jest poświęcony życiu i karierze Marii Fołtyn. O artystce opowiadają znajomi, przyjaciele, znane postaci ze świata muzycznego.

  • Czas trwania: 55 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Zapamiętać sen - Maria Fołtyn w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Maria Fołtyn, śpiewaczka opery warszawskiej, reżyser spektakli operowych w kraju i za granicą, w 1994 roku obchodziła 70. urodziny oraz jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. W tym samym roku w maju minęła 175. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, kompozytora, którego dzieła słynna sopranistka popularyzuje od lat. Dokument jest poświęcony życiu i karierze Marii Fołtyn. O artystce opowiadają znajomi, przyjaciele, znane postaci ze świata muzycznego.

Maria Fołtyn, śpiewaczka opery warszawskiej, reżyser spektaklioperowych w kraju i za granicą, w roku 1994 obchodziła 70. urodzinyoraz jubileusz 45 - lecia pracy artystycznej. Również w tym samym roku w maju minęła 175. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki, kompozytora, którego dzieła słynna sopranistka popularyzuje odkilkudziesięciu lat. Film jest poświęcony życiu i wielkiej karierze Marii Fołtyn. Mówią o niej znajomi, przyjaciele, znane postaci ze światamuzycznego. Witold Rudziński opowiada o FestiwalachMoniuszkowskich w Kudowie i ogromnym wkładzie artystki w ichrozwój i popularyzację. O sobie i swoich planach na przyszłość mówi także bohaterka filmu (wkrótce zamierza wystawić "Halkę" w Mińsku i Samarze). Jej opowieści o życiowych niepowodzeniach i sukcesach przeplatają pieśni ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki. W filmie wykorzystano bogatą ikonografię oraz materiały archiwalne z występów Marii Fołtyn w Kudowie, Hawanie, Ankarze, Budapeszcie, Nowosybirsku i wielu miastach Ameryki.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×