Zatonięcie Lusitanii. 18 minut, które zmieniły bieg wojny

Lusitania: 18 Minutes That Changed the World, Wielka Brytania 2015

Gdy parowiec atlantycki "Lusitania" został storpedowany w 1915 roku, zatonął w 18 minut, zabierając na dno prawie 1200 pasażerów. Ta tragedia najprawdopodobniej zmieniła przebieg I wojny światowej.

  • Czas trwania: 49 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: John Farren

Zatonięcie Lusitanii. 18 minut, które zmieniły bieg wojny w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • John Farren Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Gdy parowiec atlantycki "Lusitania" został storpedowany przez niemieckiego U-Boota u wybrzeży Irlandii w 1915 roku, zatonął w 18 minut, zabierając na dno prawie 1200 pasażerów. Ta niepotrzebna tragedia najprawdopodobniej zmieniła przebieg I wojny światowej. Na pokładzie "Lusitany" znajdowało się wielu amerykanów, Stany Zjednoczone niemal natychmiast ogłosiły przystąpienie do konfliktu. Film pokazuje tę tragedię przez pryzmat osobistych historii. Twórcy skupiają się na losach ośmiu pasażerów statku oraz na kapitanie niemieckiej łodzi podwodnej.

Ludzkie historie kryjące się za tragedią. Kiedy liniowiec Lusitania został storpedowany przez niemiecką łódź podwodnąu południowych wybrzeży Irlandii w 1915 roku, statek zatonął w ciągu zaledwie 18 minut, zabierając ze sobą 1200 osób. Niepotrzebna tragedia prawdopodobnie zmieniła bieg I wojny światowej, ponieważ liczba Amerykanów wśród umarłychspowodowała, że Stany Zjednoczone - i cała potęga militarna tego kraju - nie były dotąd w stanie wojny. Ten fascynujący film koncentruje się na ośmiu pasażerach i niemieckim kapitanie łodzi podwodnych. Od kuchni głębokopod pokładem do kabin pierwszej klasy, odsłania historie o bohaterstwie, poświęceniu, szczęściu i nieszczęściu - i o tym, jak walka tych osób o przetrwanie wpłynęła na życie milionów ludzi na całym świecie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×