Zatopione skarby z Bassas da India

Who Stole The Treasure of Bassas Da India, Francja 2013

Bassas da India to niewielki atol położony niedaleko Madagaskaru. Ta część oceanu jest niebezpieczna dla statków - na dnie morza spoczywa więc wiele wraków, a w nich skarby strzeżone przez rekiny.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Karel Prokop

Zatopione skarby z Bassas da India w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Karel Prokop Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bassas da India to niewielki atol położony niedaleko Madagaskaru. Ta część oceanu jest szczególnie niebezpieczna dla statków - na dnie morza spoczywa więc wiele wraków, a w nich mnóstwo skarbów strzeżonych przez rekiny. Dlatego też obszarem tym zainteresował się francuski departament zajmujący się podwodnymi badaniami archeologicznymi. Z powodu silnych prądów i żerujących w tych okolicach rekinów dostanie się do wraku jest szalenie trudne. A oprócz załogi archeologów próbuje go znaleźć również grupa szabrowników.

Film Karela Prokopa to fascynująca podróż w głąb morza i opowieść o poszukiwaniu zaginionego skarbu w okolicach Madagaskaru. Bassas da India to niewielki atol położony niedaleko Madagaskaru. Ta część oceanu jest szczególnie niebezpieczna dla statków - na dnie morza spoczywa więc wiele wraków a w nich mnóstwo skarbów strzeżonych przez rekiny. Dlatego też obszarem tym zainteresował się francuski departament zajmujący się podwodnymi badaniami archeologicznymi. W 1585 roku u wybrzeży Bassas da India zatonął portugalski statek handlowy. Jednym z niewielu cudem ocalałych był ojciec Manuel Cardoso. To jego dzienniki są przewodnikiem dla Michela L'Houra - dyrektora departamentu ds. poszukiwań wraku i skarbu, który spoczywa na dnie morza. Z powodu silnych prądów i żerujących w tych okolicach rekinów dostanie się do wraku jest szalenie trudne. A oprócz załogi archeologów próbuje go znaleźć również grupa szabrowników…

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×