Żeby dziecko nie spadło

We Won’t Drop the Baby, Wielka Brytania 2011

Dokument o dwojgu ludzi, którzy cierpią na dziecięce porażenie mózgowe. Para oczekuje potomstwa. Kamera towarzyszy jej od pierwszych tygodni ciąży, pokazując liczne dylematy, przed którymi staje.

 • Czas trwania: 65 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Żeby dziecko nie spadło w telewizji

ZwińRozwiń
 • Piątek 31.01.2014 03:35

  TVP 1

 • Czwartek 30.01.2014 22:25

  TVP 1

 • Wtorek 19.02.2013 02:35

  TVP 1

 • Poniedziałek 18.02.2013 22:00

  TVP 1

Opis programu

ZwińRozwiń

Dokument o dwojgu ludzi cierpiących na dziecięce porażenie mózgowe. On ma kłopoty z chodzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Mimo to jest komikiem estradowym. Ona zajmuje się domem i wychowaniem 6-letniego przysposobionego syna. Para oczekuje dziecka. Kamera śledzi jej życie od pierwszych tygodni ciąży. Pokazuje dylematy, przed którymi stają lekarze, przygląda się, jak bohaterowie przygotowują mieszkanie na powiększenie rodziny i ich obawy, czy dziecko będzie zdrowe. Gdy chłopiec przychodzi na świat, mama przeżywa chwile zwątpienia.

Ta niezwykła para cierpi od urodzenia na to samo: dziecięce porażenie mózgowe, z tym, że to on ma większe kłopoty z chodzeniem, ruchami i wykonywaniem codziennych czynności. Ale nie przeszkadza mu to w uprawianiu bardzo trudnego zawodu: komika estradowego. Ona natomiast zajmuje się domem, wychowuje 6 - letniego przysposobionego synka i oczekuje własnego dziecka. Obserwujemy życie tej rodziny od początku ciąży. Razem z nimi przeżywamy dylematy lekarzy: poród zwykły czy cesarka, co w przypadku akurat tej mamy ma ogromne znaczenie. Patrzymy, jak przygotowują mieszkanie na powiększenie rodziny, i jak bardzo obawiają się, czy dziecko będzie zdrowe. Kiedy mały chłopiec w końcu przychodzi na świat, jego mama przeżywa chwile zwątpienia. Zamartwia się, w jaki sposób rodzice tak niepełnosprawni jak oni dadzą sobie radę z codziennymi koniecznymi czynnościami? Kiedy jednak widzimy, że bardzo niesprawny ruchowo ojciec z niezwykłą determinacją radzi sobie z pierwszą kąpielą dziecka, wiemy już, że mimo kalectwa obojga napewno nie upuszczą dziecka. Prod. IWC dla BBC (Wlk.

Komentarze

Skomentuj
 • gaa (gość)

  Znałam kilka młodych osób z porażeniem mózgowym i nie widzę powodów dla których nie mieli by zakładać rodzin i mieć potomstwa. Mają różny stopień sprawności, lepiej lub gorzej chodzą, trudno jest im pisać, a to wina przykurczów. Intelektualnie może nie sa wybitni ale są i tacy, którym nie chce się uczyć i bardzo pracowici. Zależy to tez od rodziców, czy i jak pracują z dzieckiem. Znam osoby zdrowe bez porażenia mózgowego o wiele mniej sprawne intelektualne, po prostu tępe. Wiadomo, ze są i przypadki bardzo ciężkie i te najczęściej są pokazywane w TV,

  18.02.2013 20:31
 • Sage (gość)

  Mama Madzi chyba go nie oglądała....

  18.02.2013 20:26
 • gosc (gość)

  haha ci którzy maja porażenie mózgowe to nie powinny mieć dzieci

  18.02.2013 19:55
 • gość (gość)

  tytuł w sam raz dla Katarzyny W.

  18.02.2013 17:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×