Żegnaj Cassini - Witaj Saturnie

Goodbye Cassini - Hello Saturn, Wielka Brytania

Miliony kilometrów od domu bezzałogowa sonda kosmiczna Cassini zakończyła bardzo owocną misję eksploracji Saturna. Przez 13 lat dostarczała informacji na temat kosmosu i lodowych gejzerów Saturna.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Toby Macdonald

Żegnaj Cassini - Witaj Saturnie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Toby Macdonald Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Miliony kilometrów od domu bezzałogowa sonda kosmiczna Cassini zakończyła swoją bardzo owocną misję eksploracji Saturna. Przez 13 lat dostarczała informacji na temat kosmosu, gigantycznych lodowych gejzerów Saturna, ukrytych podziemnych oceanów, atmosfery i wspaniałych pierścieni tej planety. 1/1

Bezzałogowa sonda kosmiczna Cassini zakończyła swoją misję, znikając w atmosferze pierścieniowej planety, którą eksplorowała przez ostatnie 13 lat. Ostatniej podróży sondy do serca Saturna towarzyszą naukowcy, którzy podsumują osiągnięcia i odkrycia misji, która ogromnie wzbogaciła wiedzę ludzi na temat Układu Słonecznego. Dzięki sondzie Cassini poznano nowe światy z gigantycznymi lodowymi gejzerami i podziemnymi oceanami, w których może przetrwać życie. Udało się zarejestrować narodziny nowego księżyca w pierścieniach Saturna.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×