Zeitgeist - pieniądz rządzi światem

Zeitgeist: Addendum, USA 2008

Film ukazuje mechanizmy funkcjonowania systemu monetarnego i instytucji bankowych. Ujawnia korupcję obecną w międzynarodowej korporacyjnej machinie oraz manipulacje bankowych liderów.

  • Czas trwania: 130 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Peter Joseph

Zeitgeist - pieniądz rządzi światem w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Peter Joseph Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film ukazuje mechanizmy funkcjonowania systemu monetarnego i instytucji bankowych. Okazuje się, że długi i bankructwa, nie tylko firm, ale całych państw, są czymś naturalnym w gospodarkach kapitalistycznych. Autor ujawnia także korupcję obecną w korporacyjnej machinie w międzynarodowej skali oraz to, jak liderzy opinii manipulują społeczeństwami, reprezentując interesy wielkich firm. Alternatywę dla kapitalizmu widzi w gospodarce opartej na zasobach naturalnych. To być może jedyna nadzieja na zmiany i poprawę życia ludzi na całym świecie.

W kolejnej produkcji, po „Zeitgeist. Spisek rządzi światem”, Peter Joseph znów wetknął kij w mrowisko niewygodnych tematów. W „Zeitgeist. Pieniądz rządzi światem” reżyser wziął pod lupę sektor bankowy i korporacje. Film ukazuje mechanizmy funkcjonowania systemu monetarnego i instytucji bankowych. Okazuje się, że długi i bankructwa, nie tylko firm, ale całych państw, są czymś naturalnym w gospodarkach kapitalistycznych, nie należy ich traktować jako czegoś, co nie powinno się wydarzyć, ponieważ „zawsze na kogoś musi paść”. Joseph ujawnia także korupcję obecną w korporacyjnej machinie w międzynarodowej skali, oraz jak liderzy opinii manipulują społeczeństwami, reprezentując interesy wielkich firm. Reżyser jako alternatywę dla kapitalizmu widzi w gospodarce opartej na zasobach naturalnych. To być może jedyna nadzieja na zmiany i poprawę życia ludzi na całym świecie. Do dziś seria dokumentalna „Zeitgeist” pozostaje nie tylko internetowym fenomenem, ale też jedną z najpopularniejszych w historii. Tłumaczona na 30 języków, wyświetlana w 60 krajach wciąż zmusza do stawiania pytań, kwestionowania autorytetów i poszukiwania nowych dróg rozwoju. Wszystkie części obejrzeć powinien każdy, kto interesuje się obecną sytuacją na świecie. A ten, którego ona nie obchodzi, musi zobaczyć tym bardziej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×