Zeitgeist - świat jutra

Zeitgeist: Addendum, USA 2008

Autor stara się przedstawić dowody na to, że postęp technologiczny, będący chlubą naukowców, jest tak naprawdę skierowany przeciwko ludziom i planecie, na której żyją.

 • Czas trwania: 170 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Peter Joseph

Zeitgeist - świat jutra w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • Peter Joseph Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Autor snuje katastroficzne wizje przyszłości. Debety i bankructwa, inflacja, zanieczyszczenie środowiska, niewystarczające zasoby surowców naturalnych, coraz większy odsetek chorych na raka, nerwice i samobójstwa - wszystko to powoduje, że społeczeństwa są chore mentalnie i fizycznie. Postęp technologiczny, będący chlubą naukowców, jest tak naprawdę skierowany przeciwko ludziom i planecie, na której żyją.

W kolejnej produkcji po „Zeitgeist. Spisek rządzi światem” i „Zeitgeist. Pieniądz rządzi światem”, Peter Joseph znów wetknął kij w mrowisko niewygodnych tematów. W „Zeitgeist. Świat jutra” reżyser snuje katastroficzne wizje przyszłości. W ostatniej części cyklu Peter Joseph podejmuje kwestie szeroko pojętego zdrowia publicznego. Debety i bankructwa, inflacja, zanieczyszczenie środowiska, niewystarczające zasoby surowców naturalnych, coraz większy odsetek chorych na raka, nerwice i samobójstwa - wszystko to powoduje, że społeczeństwa są chore mentalnie i fizycznie. Istnieje duży rozdźwięk między ludzką naturą a współczesnym społeczeństwem, który niszczy destrukcyjna siła obowiązującego obecnie modelu ekonomicznego. Postęp technologiczny, będący chlubą naukowców, jest tak naprawdę przeciwko ludziom i planecie, na której żyjemy. Joseph snuje także katastroficzne wizje przyszłości ludzkości, gdy nie powstrzymamy zapędów polityków, lobbystów i bankowców. Do dziś seria dokumentalna „Zeitgeist” pozostaje nie tylko internetowym fenomenem, ale też jedną z najpopularniejszych w historii. Tłumaczona na 30 języków, wyświetlana w 60 krajach wciąż zmusza do stawiania pytań, kwestionowania autorytetów i poszukiwania nowych dróg rozwoju. Wszystkie części obejrzeć powinien każdy, kto interesuje się obecną sytuacją na świecie. A ten, którego ona nie obchodzi, musi zobaczyć tym bardziej.

Komentarze

Skomentuj
 • tomeko@...

  Wykład marksizmu - leninizmu i koktajl teorii spiskowych. Wielu młodych ludzi, którzy nie poznali barbarzyństwa komunizmu, może w to uwierzyć.

  08.09.2013 21:34
 • ro Carloss (gość)

  Chodziło Ci o opis, haahha! :) To jest film badawczy, nie materiał czytany.

  06.09.2013 17:23
 • carlos (gość)

  Lektura obowiązkowa dla każdego myślącego.

  03.05.2013 14:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 6.8 Głosów: 11

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×