Zgwałcona: W obronie prawdy

I Will Not Be Silenced, Australia

W 2006 roku, podczas pobytu w Kenii, Australijka Charlotte Campbell Stephen została zgwałcona. Po tym zdarzeniu zaczęła walkę o o sprawiedliwość. Proces trwał 7 i pół roku.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Zgwałcona: W obronie prawdy w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

W 2006 roku, podczas pobytu w Kenii, Australijka Charlotte Campbell Stephen została zgwałcona. Sprawcy grozili jej bronią i wykorzystali. Zdarzenie odcisnęło ogromne piętno na Charlotte i skłoniło ją do walki o sprawiedliwość. Zaczęła walkę przeciwko systemowi - w obronie wykorzystywanych Kenijek, którym wmawia się, że doświadczają przemocy seksualnej z własnej winy. Charlotte musiała przejść długą drogę w poszukiwaniu sprawiedliwości. Proces trwał 7 i pół roku.

W 2006 r. podczas pobytu w Kenii, Australijka Charlotte Campbell Stephen została zgwałcona. Sprawcy - czterech miejscowych mężczyzn, zagrozili jej bronią a następnie wykorzystali. Zdarzenie odcisnęło ogromne piętno na kobiecie i skłoniło ją do walki o sprawiedliwość. "W Kenii nikt nie wygrywa spraw o gwałt" – to zdanie stało się siłą napędową działań Charlotte przeciwko systemowi, ale też i głosem w sprawie wykorzystywanych Kenijek. W społeczności slumsów Kibery rządzi prawo silniejszego, czyli mężczyzny. Miejscowe kobiety przekonuje się, że doświadczają przemocy seksualnej z własnej winy. W sprawach o gwałt ofiary z reguły się poddają. Prawo zamiast pomagać im walczyć o sprawiedliwość, bagatelizuje problem i staje po stronie sprawców… Coraz więcej kobiet w Kenii mówi gwałtom NIE i walczy o to, by ustawa o przestępstwach na tle seksualnym była egzekwowana z korzyścią dla pokrzywdzonych. Charlotte będzie musiała przejść długą drogę w poszukiwaniu sprawiedliwości, doświadczając wielu utrudnień i absurdów kenijskiego prawa. Proces zajmie jej 7 i pół roku. Czy zakończy się dla niej sukcesem? Przekonajcie się oglądając nasz dokument.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×