Zielona latarnia

Green Lantern: First Flight, USA 2009

"Zielona latarnia" to grupa herosów strzegących porządku we wszechświecie. Hal Jordan trafia do oddziału po śmierci Abina Sura. Musi szybko udowodnić, że jest w stanie zmierzyć się z wrogiem.

  • Czas trwania: 80 minut, Gatunek: Film animowany
  • Reżyseria: Lauren Montgomery

Zielona latarnia w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Alan Burnett Scenariusz
  • Lauren Montgomery Reżyseria
  • Rob Desales Montaż
  • Robert J. Kral Muzyka
  • Bruce W. Timm Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

"Zielona latarnia" to grupa herosów strzegących porządku i bezpieczeństwa we wszechświecie. Każdemu z jej członków wręczany jest magiczny pierścień, który ma niezwykłe moce. Hal Jordan trafia do oddziału "Zielonej latarni" po śmierci słynnego Abina Sura. Nadzór sprawuje nad nim oficer Sinestro, który bada okoliczności zabójstwa Abina. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy z tego, że Sinestro stoi na czele spisku, którego celem jest przejęcie władzy nad galaktykami. Jordan musi szybko udowodnić, że jest w stanie zmierzyć się z wrogiem.

Animowana opowieść o bohaterskim pilocie, który musi dowieść swojej siły i ochronić wszechświat przed chaosem. Zielona Latarnia to grupa herosów strzegących porządku i bezpieczeństwa we wszechświecie. Każdemu z jej członków wręczany jest magiczny pierścień, któremu zawdzięczają swoje niezwykłe moce. Pilot testowy Hal Jordan trafia do Oddziału Zielonej Latarni po śmierci niezwyciężonego Abina Sura. Zostaje przekazany pod nadzór starszemu oficerowi Sinestro, który jednocześnie bada okoliczności zabójstwa Abina. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że Sinestro stoi na czele spisku, którego celem jest zniszczenie Oddziału Zielonej Latarni i przejęcie kontroli nad wszystkimi galaktykami. Jordan musi szybko udowodnić, że jest w stanie zmierzyć się z wrogiem i ochronić wszechświat przed chaosem. Świetna animacja o przygodach superbohatera, którzy musi stawić czoła złu. Reżyserką obrazu jest Lauren Montgomery (Superman: Doomsday, Wonder Woman), za scenariusz odpowiedzialny był czterokrotny laureat Emmy Alan Burnett (Batman: Maska Batmana, Batman: Rycerz Gotham). Film zdobył nominację do prestiżowej Nagrody Annie.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 5.9 Głosów: 11

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×