Złe zamiary

Dangerous Intentions, USA 1995

Beth i Tom tworzą z pozoru udane małżeństwo. Mężczyzna ma problemy z kontrolowaniem emocji. Pewnego dnia Tom staje się agresywny, więc Beth ucieka. On grozi kobiecie, że nigdy nie pozwoli jej odejść.

 • Czas trwania: 115 minut, Gatunek: Dramat obyczajowy
 • Reżyseria: Michael Toshiyuki Uno

Złe zamiary w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

 • David J. Hill Scenariusz
 • Michael Toshiyuki Uno Reżyseria
 • Henry M. Lebo Zdjęcia
 • James McVay Muzyka
 • Annette Handley Producent

Opis programu

ZwińRozwiń

Beth i Tom Williamson mieszkają z kilkuletnią córką na przedmieściach Seattle. On jest architektem, ona zajmuje się domem. Ich małżeństwo sprawia wrażenie udanego, ale to tylko pozory. Tom ma problemy z kontrolowaniem emocji. Z każdym dniem staje się coraz bardziej zaborczy i agresywny. Beth stara się łagodzić konflikty dla dobra dziecka. Pewnego dnia Tom nie ogranicza się do przemocy słownej i podczas jednej z awantur zaczyna się szarpać z żoną. Beth ucieka do swoich rodziców. Tom grozi kobiecie, że nigdy nie pozwoli jej odejść.

Beth i Tom Williamson mieszkają na przedmieściach Seattle z kilkuletnią córką. On jest architektem, ona zajmuje się domem. Ich małżeństwo sprawia wrażenie udanego, ale to tylko pozory. Tom ma problemy z kontrolowaniem emocji i nie chce się zgodzić na terapię. Z każdym dniem staje się coraz bardziej zaborczy i agresywny, obsesyjnie kontroluje swoją żonę. Ona stara się łagodzić konflikty, dla dobra dziecka. Jednak Tom nie ogranicza się do przemocy słownej, podczas jednej z awantur zaczyna się szarpać z żoną. Beth ucieka do swoich rodziców. Tom wdziera się do ich domu i dotkliwie ją bije. Na miejsce przyjeżdżają policjanci, którzy nakłaniają Beth, żeby złożyła skargę. Kobieta mówi mężowi, że już do niego nie wróci. On grozi, że nigdy nie pozwoli jej odejść i znajdzie ją wszędzie.

Komentarze

Skomentuj
 • a (gość)

  Film opowiadający historię zamożnej rodziny peruwiańskiej w okresie terroryzmu w Peru w latach 1985–1993. Akcje terrorystyczne są tu jednak tylko tłem. Główny ciężar historii to problemy małej dziewczynki zaniedbanej przez rodziców.

  8-letnia Cayetana jest inteligentną, ale samotną dziewczynką. Jej rodzice są w separacji, dziewczynka spędza większość czasu pod opieką pracowników. Po powrocie z długiej podróży, matka bohaterki, Agnes, przekazuje jej nieoczekiwane wieści – jest w ciąży. Informacja ta sprawia, że delikatny świat Cayetany rozpada się. Zamyka się w pokoju i uroczyście oświadcza, że dzień narodzin brata, będzie dniem jej śmierci. Tylko wyobraźnia i pomoc narodowych bohaterów z jej książek – Olayi, Grau i Bolognesi – mogą ją uratować z wyobcowanej rodziny w kraju, który chyli się ku upadkowi.

  Film peruwiańskiej reżyserki Rosario Garcia-Montero zwyciężył w konkursie latynoamerykańskim na festiwalu Mar del Plata w 2011 roku.

  27.08.2013 20:03
 • jaga (gość)

  czy to na pewno ten film?

  01.10.2012 22:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×