Złoty Trójkąt, czyli wakacje pełne wrażeń

Francja 2011

Złoty Trójkąt to popularne określenie jednego z głównych obszarów produkcji opium na terenie Azji, obejmujące zasięgiem górzyste tereny Birmy, Tajlandii i Laosu.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Złoty Trójkąt, czyli wakacje pełne wrażeń w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Położony między Birmą, Tajlandią a Laosem Złoty Trójkąt jest obszarem, gdzie produkuje się najwięcej opium na świecie. Turyści przyjeżdżają tu w poszukiwaniu silnych wrażeń. W górzystych terenach, gdzie spokojnie przepływa Mekong, kasyna są rozrzucone dookoła dżungli, a pola opiumowe ukryte są wśród wzgórz. Autorzy spotykają się z Wa, birmańską społecznością, którzy odpowiadają za rozwój handlu narkotykami w tym regionie. To najlepiej uzbrojona armia narkotykowa na świecie, a za głowę jej przywódcy wyznaczono nagrodę 2 milionów dolarów.

Vang Vieng, mała wioska ukryta w górach, to obowiązkowa destynacja dla młodych ludzi z Zachodu podróżujących po Azji. Nie z powodu świątyń czy egzotycznej kultury. Tu alkohol leje się strumieniami i za darmo, opium jest sprzedawane w sklepach spożywczych, a imprezy nigdy się nie kończą. Od lat Złoty Trójkąt między Birmą, Tajlandią a Laosem jest obszarem, gdzie produkuje się najwięcej opium na świecie. Młodzi turyści przyjeżdżają tu tłumnie, szukając wrażeń i innej rzeczywistości. W tych górzystych terenach, gdzie spokojnie przepływa Mekong, kasyna są rozrzucone dookoła dżungli, pola opiumowe ukryte wśród wzgórz, a rządzi nimi armia. Twórcy filmu spotykają się z Wa, birmańską społecznością. Amerykanie uważają, że to właśnie oni odpowiadają za rozwój handlu narkotykami w tym regionie. Z 30.000 ludzi to najlepiej uzbrojona armia narkotykowa na świecie, a za głowę ich przywódcy wyznaczono nagrodę dwóch milionów dolarów. Od lat dwunastu

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×