Zmiana planów

Change of Plans, Francja 2009

Marie-Laurence wraz z mężem Piotrem jak co roku organizują wystawne przyjęcie. Przy stole wychodzą na jaw skrywane problemy i nieporozumienia, a rozmowy przybierają coraz poważniejszy charakter.

 • Czas trwania: 100 minut, Gatunek: Komediodramat

Zmiana planów w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Obsada

 • Patrick Chesnais jako Erwann
 • Pierre Arditi jako Henri
 • Michel Motu jako M. Andrieu
 • Cyrille Eldin jako Le démonstrateur
 • Isabelle Cagnat jako Mme Bollet
 • Karin Viard jako Marie-Laurence "ML" Claverne
 • Dany Boon jako Piotr
 • Patrick Bruel jako Alain Carcassonne

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

Marie-Laurence wraz z mężem Piotrem jak co roku organizują wystawne przyjęcie. Pan domu zaprasza kochanka żony, dekoratora wnętrz Jeana-Louisa. Na liście gości znajduje się także uwikłana w romans z dżokejem Mélanie. Juliette, młodsza siostra Marie, przybywa na miejsce z o wiele starszym Erwannem. Na początku przy stole panuje wesoła atmosfera. Z czasem wychodzą na jaw skrywane problemy, nieporozumienia partnerów, a rozmowy przybierają coraz poważniejszy charakter.

Mieszkające w Paryżu małżeństwo: prawniczka Marie - Laurence, zwana przez rodzinę i przyjaciół ML, oraz jej mąż, Piotr, Polak z pochodzenia, urządza w swoim domu co roku, 21 czerwca, w święto muzyki, proszoną kolację dla przyjaciół. Przy stole trwają rozmowy na różne tematy, goście piją i jedzą, ale pod płaszczykiem beztroskiej konwersacji szaleje burza emocji, rozgrywają się konflikty, trwają miłosne podchody. Wśród najbliższych znajomych ML i Piotra są: małżeństwo lekarzy Melanie i Alain Carcassonne. Ona jest ginekologiem, on - onkologiem, profesorem, ale coraz gorzej znosi fakt, że ze względu na specyfikę chorób nowotworowych wielu jego pacjentów umiera. Dlatego zaczyna poważnie myśleć o porzuceniu praktyki lekarskiej i powrocie do pracy naukowej. Jego żona Melanie z kolei potajemnie romansuje z pewnym dżokejem. Ma jednak dosyć udawania i wieczorem zamierza poinformować męża, że chce od niego odejść. Wśród zaproszonych gości jest także młodsza siostra ML, Juliette, która związała się z dużo starszym aktorem, Erwanem, i ukrywa przed rodziną fakt, że nawet wzięła z nim ślub. Do grona gości dołącza nowy szef ML, wzięty adwokat Lucas Mattei, w którego kancelarii kobieta rozpoczyna właśnie pracę. Wraz z Lucasem pojawia się także jego piękna żona, Sarah, początkująca pisarka. Jak się okazuje, Sarah i Piotr znają się jeszcze z czasów studiów, kiedy to byli parą. Później ich drogi się rozeszły, oboje założyli rodziny. Przypadkowe spotkanie na przyjęciu sprawia, że dawne uczucie odżywa. Grona gości dopełniają: tancerka flamenco Manuela, u której ML pobiera lekcje tańca, oraz Jean - Louis, właściciel firmy projektującej kuchnie. Mężczyzna właśnie zakończył trwający kilka miesięcy remont w mieszkaniu ML i Piotra. Przez ten czas nawiązał romans z panią domu, ale wraz z zakończeniem remontu wygasło też uczucie ML. Jean - Louis nie potrafi jednak pogodzić się z rozstaniem. Na przyjęciu panuje więc ogromne zamieszanie, co potęgują nieprzewidziane wydarzenia. Rok później, jak zwykle w święto muzyki, ML i Piotr znów szykują spotkanie w swoim domu. Chcą zgromadzić przy stole to samo grono znajomych.. Ale w życiu zaproszonych gości zaszły przez 12 miesięcy ogromne zmiany. (LE CODE A CHANGE) Komediodramat, Francja 2009 Reżyseria: Daniele Thompson Scenariusz: Christopher Thompson, Daniele Thompson Aktorzy: Karin Viard, Dany Boon, Marina Fois, Patrick Bruel, Emmanuelle Seigner, Christopher Thompson, Marina Hands, Patrick Chesnais

Komentarze

Skomentuj
 • Obiektywna (gość)

  POLECAM

  04.07.2014 09:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 4.0 Głosów: 2

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×