Zmierzch

Twilight, USA 2008

Siedemnastoletnia Bella przeprowadza się do ojca. W nowej szkole dziewczyna poznaje tajemniczego Edwarda. Bella usiłuje przejrzeć jego mroczne sekrety, narażając się na niebezpieczeństwo.

 • Czas trwania: 122 minut, Gatunek: Film fantastyczny
 • Reżyseria: Catherine Hardwicke

Zmierzch w telewizji

ZwińRozwiń
 • Powtórka

  Poniedziałek 04.03.2024 18:45

  AMC

 • Powtórka

  Wtorek 05.03.2024 14:35

  AMC

Multimedia

Obsada

 • Kristen Stewart jako Bella Swan
 • Sarah Clarke jako Renée
 • Matt Bushell jako Phil
 • Billy Burke jako Charlie Swan
 • Gil Birmingham jako Billy Black
 • Taylor Lautner jako Jacob Black
 • Gregory Tyree Boyce jako Tyler
 • Justin Chon jako Eric

Więcej »

Twórcy

 • Melissa Rosenberg Scenariusz
 • Catherine Hardwicke Reżyseria
 • Wyck Godfrey Producent
 • Greg Mooradian Producent
 • Mark Morgan Producent
 • Marty Bowen Producent
 • Michele Imperato Producent
 • Guy Oseary Producent

Więcej »

Opis programu

ZwińRozwiń

17-letnia Isabella Swan po rozwodzie rodziców zamieszkuje z ojcem. W nowej szkole poznaje Edwarda Cullena, który z nikim nie chce nawiązać bliższej znajomości. Zaintrygowana Bella nie zważa na jego ostrzeżenia, by trzymała się z daleka. W końcu chłopak wyznaje jej, że jest wampirem i od wieków żywi się krwią zwierząt. Wyjawienie prawdy sprawia, że zauroczenie nastolatki przeradza się w płomienne uczucie. Edward również zakochuje się w dziewczynie. Ich miłości zagraża jednak drapieżny instynkt, który chłopakowi coraz trudniej zwalczyć.

"Cykl "Zmierzch", zarówno ten pisany, jak i filmowy, zręcznie łączy podszytą pragnieniami nastolatków historię miłosną z horrorem wampirycznym i thrillerem. Dziwnym więc nie jest, że natychmiast stał się wielkim przebojem kinowym zarabiając ponad 392 mln dolarów przy budżecie rzędu 37 mln. Przy kolejnych częściach było jeszcze lepiej!... "

17-letnia Isabella Swan (Kristen Stewart) przeprowadza się do małego, ponurego miasteczka w stanie Washington, w którym mieszka jej ojciec. Tutaj Bella poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena (Robert Pattinson). Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, że zakochała się w wampirze... *** Film powstał na podstawie pierwszej części bestsellerowej serii książek Stephenie Meyer, która stała się prawdziwym fenomenem kulturowym i zjawiskiem społecznym napędzanym przez wielomilionową rzeszę fanów. Czterotomowa saga ("Zmierzch", "Zaćmienie", "Księżyc w nowiu", "Przed świtem") przez 91 tygodni okupowała pierwsze miejsce na liście literackich bestsellerów New York Timesa, została wydana w 37 krajach i dotąd sprzedana w imponującej liczbie 25 milionów egzemplarzy na świecie."

Komentarze

Skomentuj
 • Tusk utajnił raport NIK z 2013r. o jego umowie gazowej z Rosją🇷🇺 z 2010r.. Redaktorzy z energetyka24, których tak chętnie pokazywały PO-wolne-media, gdy krytykowali rząd za sprawę kopalni Turów, nazywali umowę Tuska największą aferą od 1989r.. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money NIK ujawnil raport o umowach gazowych,199,0,2410183

  energetyka24 Thriller polityczny bez zakonczenia szokujace kulisy negocjacji gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Niekompetencja naruszanie prawa nierzetelnosc miazdzacy raport NIK o umowach gazowych z 2010 roku

  energetyka24 Kaczynski mial racje gaz z USA znacznie tanszy od rosyjskiego analiza

  money Gazprom Polska przesyl gazu,218,0,2411994

  energetyka24 Rewolucja na Jamale kuriozalna umowa z Gazpromem przechodzi do historii analiza

  nik gov Umowy gazowe raport NIK w calosci jawny

  --

  Do utajnienia raportu NIK wystarczyła decyzja ministerstwa rządu Tuska (info ze strony „nik gov”).

  To Tusk w 2009r. umieścił w urzędowej instrukcji negocjacyjnej dla Pawlaka nakaz wynegocjowania umowy obowiązującej do 2037r., z ceną gazu wyznaczaną wg ceny ropy naftowej. Dlatego płaciliśmy Rosji za gaz dużo drożej niż reszta Europy, która nie miała w swoich umowach takiego zapisu. Dodatkowo umowa Tuska zapewniła Rosji niepłacenie za tranzyt gazu przez Polskę.

  30.07.2023 22:27
 • Tzw. mały świadek koronny, na którego powoływał się Tusk (pokazali go w polskiej TV) w sprawie taśm prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r., oskarża Tusków o przyjęcie 600 000 euro łapówki na rzecz rosyjskiego🇷🇺 węgla. (gość)

  Czy takie same były przyczyny największej afery - umowy gazowej Tuska z Rosją🇷🇺 z 2010r. (wg odtajnionego raportu NIK z 2013r.) i afery zaniechania i opóźniania budowy gazoportu (raport NIK)?

  Tusk podjął tylko jedną decyzję sprzeczną z interesem Niemiec - próbował zawrzeć umowę gazową z Rosją do 2037r., co Niemcy mu udaremnili, bo od 2022r. chcieli być hurtownikiem rosyjskiego gazu z NordStream2 na Europę. Ostatecznie Tusk zawarł umowę gazową do 2022r. Dwu-trzykrotnie zawyżone ceny gazu dla Polaków w umowie gazowej Tuska Niemcom oczywiście nie przeszkadzały.

  Informację o oskarżeniu podały polskie telewizje po odtajnieniu przez prokuraturę całości zeznań świadka. Niemieckie media tak jak tutejsze PO-wolne-media znów okazały się za PO-wolne - totalnie „nie zdążyły” o tym poinformować.

  Najlepszym komentarzem Tuska do oskarżenia o rosyjską łapówkę była jego mina i milczenie. Zasłoniła go „dziennikarka” telewizyjna z PO-wolnych-mediów odmawiając w jego imieniu komentarza - „demokratyczna partia”, „wolne media” i ich „dziennikarze”...

  Od tego czasu Tusk już nie wspomina o sprawie taśm prawdy o PO „Sowa i przyjaciele” z 2015r, dlaczego?...

  30.07.2023 22:21
 • W 2020r. został wygrany proces przed sądem szwedzkim wytoczony w 2016r. przez rząd PiS przeciw Rosji🇷🇺. Zostało zasądzone i wypłacone Polsce 1.5 MILIARDA dolarów odszkodowania za umowę gazową Tuska z 2010r. (która wg PO-wolnych-mediów oczywiście jak zwykle była "wielkim sukcesem"). Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  pgnig Szwedzki sad potwierdzil zwyciestwo PGNIG w postepowaniu arbitrazowym 10184

  money gospodarka PGNIG wygrywa z Gazpromem wyrok sie uprawomocnil 6757144556059232a

  --

  Szwedzki sąd w uzasadnieniu wyroku: "ta umowa gazowa [Tuska] jest zaprzeczeniem wszelkich zasad wolnego handlu".

  30.07.2023 22:15
 • Raport NIK ujawnił, że Tusk po przejęciu rządów w 2007r. porzucił zainicjowaną przez rząd PiS budowę gazoportu. Przez 2 lata PO "nie miało czasu" nawet na stworzenie urzędowych przepisów koniecznych do wybudowania gazoportu. A Putin w 2022r. zakręcił kurki w gazociągu dla Polski. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  gospodarka dziennik news artykuly 484222 Ministerstwo Skarbu chcialo utajnic raport NIK o gazoporcie

  wgospodarce 18985 o gazoporcie nieprawidlowosci brak nadzoru ocean niekompetencji

  energetyka24 Krotka historia pewnego gazoportu komentarz

  polskieradio24 3043211 Terminal LNG w Swinoujsciu zasluga PO i Tuska niekoniecznie najwazniejsze fakty

  polska-morska Terminal LNG w Swinoujsciu dlaczego rzad PO opoznial kluczowa dla Polski inwestycje

  --

  PO tak "budowało" gazoport, że go nie wybudowało, a na taśmach prawdy o PO "Sowa i przyjaciele" z 2015r. mówili, że "może będzie w 2017".

  30.07.2023 22:14
 • Czym różni się artykuł w TVN24 "Gazeta.RU🇷🇺: NASZ CZŁOWIEK TUSK" w wersji po napaści Rosji na Ukrainę względem oryginału z 2008r.? Za co putinowska Rosja nazwała Tuska "naszym człowiekiem w Warszawie"? Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  tvn24 Gazeta RU Nasz czlowiek Tusk ra48624

  --

  Czy zniknęła połowa artykułu z pochwałami dla Tuska za odmrożenie stosunków z Rosją po rządach PiS i szczegółowe opisy wizyty Tuska w Moskwie? A jeśli tak, to dlaczego?...

  ps.: A TWN twierdzi, że to hasło to wymysł PiS...

  30.07.2023 22:12
 • Pensje partyjnych prezesów spółek Skarbu Państwa w rządzie Tuska - kilkadziesiąt/KILKASET tysięcy zł. miesięcznie. Odprawy, które ci prezesi sami sobie wypisali uciekając ze spółek przed tzw. ustawą kominową: od ok. 1.5 do ok. 12.8 MILIONÓW zł na łebka. A Tusk twierdził, że „jest kryzys” i pieniędzy dla Polaków nie ma. (gość)

  Takie dane są w corocznym raporcie Głównego Urzędu Statystycznego za 2015r. Wprowadzona przez PiS ustawa kominowa obowiązująca od 2016r. drastycznie (względem rządów Tuska) ograniczyła wielkość pensji prezesów spółek państwowych i przywróciła odprawy zgodne z Kodeksem Pracy (trzykrotność pensji).

  Pensje i odprawy PO były tak złodziejskie gdy dochody spółek państwowych w czasie ich rządów z miesiąca na miesiąc drastycznie malały - dane w GUS. Spółki zaczęły przynosić straty. Wystarczyły 3 miesiące rządów PiS, by dochody spółek stały się rosnące - wykresy w GUS. Cud?

  Gdy rządziło PO dochody wszystkich spółek państwowych były co rok mniejsze. Gdy w spółkach zaczął rządzić PiS, spółki te od razu zaczęły przynosić dochody. Ile pieniędzy z tych spółek ukradła PO?

  30.07.2023 22:08
 • W czasie rządów Tuska "wyparowała" rezerwa walutowa z NBP (gość)

  Kurs dolara w Tuskolandzie w krótkim czasie z 1.90 zł podskoczył do 4.20-4.60 zł i tak pozostał. Tym sposobem Tuskoland podwoił cenę towarów importowanych dla „Polaczków”.

  30.07.2023 22:02
 • Ty zużyty kondonie z dolu. Nie wiem czy cie ojciec molestowal czy masz ogolnie cos z glowa? Co ci to palancie daje ze piszesz to gowno w komentarzach? Tego i tak nikt nie czyta i ma na ciebie wyjebane jajca! (gość)

  Do idioty z dolu

  30.07.2023 21:29
 • Ty zużyty kondonie z dolu. Nie wiem czy cie ojciec molestowal czy masz ogolnie cos z glowa? Co ci to palancie daje ze piszesz to gowno w komentarzach? Tego i tak nikt nie czyta i ma na ciebie wyjebane jajca! (gość)

  Do idioty z dolu

  30.07.2023 21:28
 • Co się dzieje w Polsce? No ludzie, coraz więcej przestępstw, coraz większa bieda, emeryci nie mają na leki ani na jedzenie, dlaczego PIS i ich wyborcy robią to zło Polakom? Na czyje zlecenie działa PIS przeciwko Polsce i Polakom? (gość)

  dlaczego wszystko jest takie drogie? Ciągłe podwyżki cen energii, ciągłe podwyżki czyznszu, ciągłe podwyżki za gaz, ciągłe podwyżki za zużycie wody, ciągłe podwyżki podatków, ciągłe wprowadzanie kolejnych podatków dla niepoznaki zwanych składkami, opłatami itd? Dlaczego PIS powoduje, ze w leki w aptekach są coraz droższe? Dlaczego na leczenie nowotworów przeznacza się tylko 500 milionów, a Morawiecki w kancelarii ma grubo ponad 1 miliard? Co się dzieje?

  30.07.2023 20:28
 • Luadzie co się dzieje, Orlen ma rekordowe zyski bo doi Polaków rekordowo, to nie przypadek, że paliwa są takie drogie w Polsce (gość)

  a przecież zarabiamy 4 razy mniej niż Niemcy, to dlaczego płacimy tyle samo? Podobnie w sklepach, ceny chleba, masła, jajek, owoców czy warzyw są podobne do tych na Zachodzie, a przecież Polak czy Polka zarabia 4 razy mniej! Dlaczego PIS i Glapiński napędza tą drożyznę? Na czyje zlecenie oni niszczą Polskę? Dlaczego kredyty są tak strasznie drogie? Co ten PIS robi poza kupowaniem podrobionych mieczy, przekrętami na maseczkch i respiratorach, trefnymi willami plus, ładowaniem MILIONÓW dla swoich ludzi w fundacjach, dlaczego PIS pozbawia Polskę możliwości rozwoju i cofa wszystko do czasów komuny?

  30.07.2023 20:25
 • Dlaczego Polacy muszą płacić najwięcej z prąd w Europie? Odkąd PIS i Obajtek zajęli polskie firmy energetyczne (gość)

  są one w coraz gorszym stanie, a na dodatek zmuszają Polaków do płacenia coraz więcej za energię, a wszyscy w Europie płacą mniej, mimo że większość zarabia więcej. Nic tylko bieda dla Polaków i koryto dla PIS.

  30.07.2023 20:20
 • Madzia (gość)

  co za bzdury, to nie jest film fantastyczny, co najwyżej w miarę ujdzie w tłoku, a wręcz słaby

  30.07.2023 20:17
 • Komu przeszkadzają komentarze poniżej "Tusk utajnił raport NIK o jego umowie z Rosją🇷🇺", "Świadek koronny, na którego powoływał się Tusk, oskarża Tusków o przyjęcie łapówki od Rosjan🇷🇺", i dalsze pod nimi? Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik artykuly 130641,Tajna instrukcja PO przejac internet

  460757 Farma trolli z Inowroclawia to prawdziwe standardy PO

  460803 Trolling w sieci chleb powszedni Platformy od ponad dekady

  naszeblogi 41923 Proceder werbowania agentow trolli w sieci

  --

  Ostatni artykuł przyciągnął trole, które w komentarzach informowali się, gdzie jakie są stawki za ich „pracę”. Jeden z tych komentarzy ma jako źródło: „29-10-2013 [10:30] - z Niemiec” - kłamanie bezpośrednio z Niemiec było wtedy po 5 ojro🇩🇪.

  30.07.2023 18:32
 • Premier Morawiecki zamroził ceny gazu dla Polaków, żeby Polacy nie płacili za gaz bajońskich sum tak jak teraz Niemcy. Tak samo zamrożone są ceny prądu. Gdy się nie okrada Polaków, to można mieć na to pieniądze nawet w czasie kryzysu wojennego i post-pandemicznego. (gość)

  Szczegółowe dane są przysyłane z rachunkami od PGNiG.

  30.07.2023 18:29
 • Urzędnicy UE w polskich telewizjach: „Przyjmiecie imigrantów od Niemiec, albo będziecie płacić”. Gdy polskie telewizje pokazały wojnę na ulicach Francji i Belgii i policję francuską broniącą się przed gangami o nie-europejskim wyglądzie, Tusk na czas wyborów „zmienia zdanie” o imigrantach i wygłasza w internecie przemówienia anty-imigracyjne, a TVN wymyśla hasło, którym tresuje swoich wyznawców: „Temat nie istnieje”. (gość)

  Tusk podaje przy tym nieprawdziwe dane i wmawia ludziom, że to PiS przyjął imigrantów. Nie mówi przy tym o nielegalnych imigrantach, z którymi teraz mają problem Niemcy i Francja, tylko o legalnych pracownikach sezonowych.

  Tak już było. Gdy TVN opluwał świętego papieża-Polaka i Tuskowi przez to spadły słupki, Tusk zaczął wmawiać ludziom, że to PiS zainicjował opluwanie papieża - pokazali w polskich telewizjach...

  Nie bierze się za darmo emerytury z Brukseli dwa razy większej niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP, i nie za darmo przywiozło się z Brukseli miliony...

  30.07.2023 18:27
 • Dane od niemieckich służb: z 1 mln imigrantów z lat 2014-2016 ok. 3% to uchodźcy (głównie chrześcijanie, w tym kobiety i dzieci), reszta to nielegalni imigranci islamscy, sami mężczyźni. Ogółem tylko 10% z tego miliona ma stałą pracę, 40% ma już założone kartoteki policyjne za działalność KRYMINALNĄ. Statystycznie co piąty islamista uważa, że KOBIETA NIE MA DUSZY - ilu takich jest naprawdę? Czy nielegalny imigrant to wg Niemiec „inwentarz”, który można wywieźć do innych krajów? (gość)

  Te 40% Niemcy chcą wepchnąć nam i innym krajom. A co Tusk o tym: „To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi”. Nagrało się, pokazywali w polskich TV. „Zmienił zdanie” gdy słupki sondażowe okazały się nieprzychylne nielegalnym imigrantom. A po wyborach powie i zrobi wszystko, co mu Berlin🇩🇪 albo Moskwa🇷🇺 każe - jak zwykle Tusk.

  W końcu nie za darmo dają emeryturę z Brukseli dwa razy większą niż pensja obecnego premiera czy prezydenta RP...

  Pokazali w polskiej telewizji jednego z tych tuskowych „biednych” w Berlinie: „Jestem tutaj. Kosztowało mnie to 10 000 dolarów, ale jestem”. Komu zapłacił i za co tak naprawdę?

  30.07.2023 18:26
 • Banda z PO ukradła ok. 80 miliardów na budowę autostrad - tak twierdzili zbankrutowani drogowcy w programie 1 polskiego radia, bo PO-wolne telewizje w Tuskolandzie nie chciały z nimi rozmawiać. (gość)

  Upadła większość polskich kombinatów budowlanych z tych, które przystąpiły do realizacji budowy dróg, tak samo wszyscy mali podwykonawcy. Taki „kontrakt życia” zrobili drogowcy z rządem Tuska.

  Minister Tuska od budowy dróg "Sławomir N.", ścigany ukraińskim listem gończym za taki sam proceder na Ukrainie, jest już wypuszczony z aresztu przez warszawski sąd.

  Tzw. doktryna Neumanna z PO: „ja ci GWARANTUJĘ, że PRZED WYBORAMI żadne wyroki nie zapadną” - nagrało się na taśmie prawdy o Neumannie...

  30.07.2023 18:25
 • Taśmy prawdy o PO z restauracji „Sowa i przyjaciele”: „-Teraz to nie narkotyki, tylko VAT. Zakładasz firmę... -W jakiej branży? -Wszystko jedno, i tak za kilka tygodni zmienisz”. Tak zaczynało się szkolenie w PO na taśmach prawdy. Czy to dlatego Tusk gdy rządził nie uszczelnił przepisów VAT? W latach 2008-2015 budżet Polski stracił przez lukę VAT co najmniej 250 miliardów zł. Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  money gospodarka wiadomosci artykul luka-vat-raport,1,0,2419201

  --

  Po uszczelnieniu VAT rząd Morawieckiego odnalazł „piniędze”, których według ministra finansów w rządzie Tuska „nie ma i nie będzie”.

  30.07.2023 18:24
 • Polska i Litwa miały być następne. A Tusk gdy przejął władzę zrezygnował z amerykańskiej tarczy antyrakietowej dla Polski. Panowie Niemcy mu kazali? Sprawdź w wyszukiwarce: (gość)

  wiadomosci dziennik swiat 8673940 Wladimir Putin dokumenty Rosja Ukraina wojna Polska Nato "Przerażający plan Putina wobec Polski "

  tvp info 68307508 Ukraina miala upasc po trzech dniach a zachod zgodzic sie na ostrzal Polski po rozpadzie Nato jaka rola Niemiec "pozwolić na atak rakietowy na Polskę"

  dorzeczy swiat 412735 wyciekly dokumenty FSB plany Putina ws Ukrainy i Polski "które wchodziły w skład ZSRR"

  30.07.2023 18:22
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: 5.7 Głosów: 30

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×