Znaki

Znaki, Polska 2017

Historia Miss Świata Głuchych, Iwony Cichosz. Widzowie poznają bohaterkę w szczególnym dla niej momencie - w przeddzień finałów Miss Deaf International w Las Vegas.

 • Czas trwania: 56 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Wojciech Klimala

Znaki w telewizji

ZwińRozwiń
 • Wtorek 12.01.2021 23:00

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Wtorek 30.04.2019 23:00

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Wojciech Klimala Reżyseria
 • Wojciech Klimala Scenariusz
 • Tomasz Opałka Muzyka
 • Hubert Pusek Montaż
 • Sylwester Kaźmierczak Zdjęcia

Opis programu

ZwińRozwiń

Historia Miss Świata Głuchych, Iwony Cichosz. Dziewczyna, podobnie jak jej bliscy, nie słyszy. Dzięki uporowi babci nauczyła się mówić. Dokument przedstawia codziennie życie Iwony i bariery, które musi ona pokonywać, by funkcjonować w świecie słyszących. Widzowie poznają Iwonę w szczególnym dla niej momencie - w przeddzień finałów Miss Deaf International w Las Vegas. Zwycięstwo jest niczym przepustka do międzynarodowego środowiska osób głuchych, ale wiąże się także z obowiązkami i wyrzeczeniami.

"Znaki" to historia głuchej Miss Świata, Iwony Cichosz. Jej rodzice, siostra, dziadkowie nie słyszą. Dzięki uporowi babci nauczyła się mówić, lecz nie słyszy własnych słów. Obserwujemy jej codziennie życie, bariery jakie musi pokonywać by funkcjonować w świecie słyszących. Iwonę poznajemy w szczególnym dla niej momencie - w przeddzień finałów Miss Deaf International (Miss Świata Głuchych) w Las Vegas. Wyrusza do Ameryki, by walczyć w konkursie piękności, który niespodziewanie wygrywa. Korona to przepustka do międzynarodowego środowiska osób głuchych, ale także obowiązki i wyrzeczenia. Iwona nie boi się wyzwań, bo już od najmłodszych lat podejmowała ryzyko, gdy jako 12 - latka wyjechała wraz z ulicznym teatrem w tournee po świecie. Aktywnie działa na rzecz swojego środowiska. Chce, by język migowy został uznany za język obcy. Walczy o to, by słyszący zrozumieli, że nie wystarczy napisać na kartce informacji dla głuchego, bo głusi w większości mają problem z językiem polskim, który jest dla nich językiem obcym. Pokonując wiele słabości i odnosząc sukcesy potwierdza swoją wartość. Widzimy jej drogę do tytułu i ciężką pracę ambasadorki Głuchych po powrocie zza oceanu. Uczestniczy jako juror w konkursie Miss, Mister & Queen Deaf Tajlandii, zostaje zakwalifikowana do Tańca z Gwiazdami, aktywnie udziela się w mediach. W trakcie tych wydarzeń zupełnie niespodziewanie poznaje miłość swojego życia.

Komentarze

Skomentuj
 • NMNM (gość)

  Człowiek który upokorzył mnie w WSF. Wielki mi reżyser. 🤣

  11.01.2021 21:46
 • Agata (gość)

  Właśnie jest w trakcie oglądania filmu o Iwonie. Jestem pełna podziwu dla tej dziewczyny. Chociaż nie znam języka migowego mimika twarzy wyraża wszystko. POLECAM OBEJRZEĆ

  30.04.2019 23:49
 • Janek

  Film bardzo interesujący. Fajna bohaterka. Film o niesłyszącej ale pełen muzyki i emocji. Polecam!

  23.04.2019 00:37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: 10.0 Głosów: 1

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×