Żubry wczoraj i dziś

Żubry wczoraj i dziś, Polska 2020

Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety i behawioru nie jest już tak powszechna. Obecnie ponad dwa tysiące żubrów żyje w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce.

  • Czas trwania: 34 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Bartosz Klamra

Żubry wczoraj i dziś w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Wanda Olech Scenariusz
  • Bartosz Klamra Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety i behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie ponad dwa tysiące żubrów żyje w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce.

Film dokumentalny, którego głównym bohaterem jest żubr. Każdy żubra zna i wie, jak on wygląda. Jednak znajomość jego potrzeb, zwyczajów, diety czy behawioru nie jest już tak powszechna. Żubry dużo czasu poświęcają na spokojne przeżuwanie, leżąc w lesie, gdzie mniej dokuczają im owady. Żubrom potrzeba przestrzeni, wody, pokarmu i spokoju. Obecnie mamy ponad dwa tysiące żubrów w sześciu wolnych populacjach w całej Polsce. Po I wojnie światowej w kraju nie został ani jeden dziko żyjący żubr. Długi był to proces, żeby odtworzyć populację tych pięknych zwierząt.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×