Zwierzęta świata: Iran

Wild Iran, Niemcy 2011

Fotograf Benny Rebel udaje się do Iranu, by przybliżyć widzom piękno tego kraju. Odwiedza parki narodowe i rezerwaty przyrody.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Zwierzęta świata: Iran w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Irański krajobraz jest niezwykle zróżnicowany. Tworzą go pustynie, rozległe jeziora, lasy, ośnieżone szczyty górskie i wodospady. Światowej sławy fotograf Benny Rebel udaje się do dawnej Persji, by przybliżyć widzom piękno tego kraju. Odwiedza parki narodowe i rezerwaty przyrody. Na pustyni spotyka jedne z ostatnich gepardów azjatyckich oraz dzikie osły. W ośnieżonych górach ogląda antylopy i dzikie owce, a w lasach liściastych - lamparty i niedźwiedzie brunatne. Nad największym jeziorem na świecie, Morzem Kaspijskim, podziwia różowe flamingi.

Irański krajobraz jest niezwykle zróżnicowany. Tworzą go pustynie, rozległe jeziora, lasy, ośnieżone szczyty górskie i wodospady. Wśród tutejszej przyrody kryje się wiele - często rzadko spotykanych i unikatowych - gatunków zwierząt. Światowej sławy fotograf przyrody i ekolog - Benny Rebel - udaje się do dawnej Persji, by je nam przybliżyć. Przemierza kraj, odwiedza parki narodowe i rezerwaty przyrody. Na pustyni spotyka jedne z ostatnich gepardów azjatyckich oraz dzikie osły. W ośnieżonych górach ogląda antylopy i dzikie owce, a w lasach liściastych lamparty i niedźwiedzie brunatne. Nad największym jeziorem na świecie, Morzem Kaspijskim, dokumentuje różowe flamingi, szukające pożywienia. Benny Rebel obserwuje również niezwykły stosunek Irańczyków do przyrody. Przedstawia ich jako ludzi, żyjących w zgodzie z naturą

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×