Żyć, nie umierać. Długowieczni na Kaukazie

Żyć, nie umierać. Długowieczni na Kaukazie, Polska 2019

Autorzy dokumentu próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na Kaukazie jest tak wielu stulatków. Filmowcy usiłują między innymi dociec, co wpływa na długie życie i jaki jest jego sens.

  • Czas trwania: 50 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Barbara Włodarczyk

Żyć, nie umierać. Długowieczni na Kaukazie w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Barbara Włodarczyk Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Celem filmu jest nie tylko odpowiedź na pytania, dlaczego akurat na Kaukazie jest tak dużo stulatków (wbrew ciężkim warunkom życia i trudnej historii), co decyduje o długim życiu, jaki jest jego sens i czy kaukaski eliksir długowieczności można przenieść do Europy. Film przedstawia też refleksje świadków historycznych wydarzeń, ich spojrzenie na teraźniejszość i współczesne problemy rosyjskich republik kaukaskich. O sile dokumentu zadecyduje również dotarcie do rzadko pokazywanych miejsc i ludzi oraz atrakcyjna forma.

Autorzy dokumentu próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na Kaukazie - mimo trudnych warunków życia - jest tak wielu stulatków. Filmowcy usiłują także dociec, co wpływa na długie życie, jaki jest jego sens; także dowiedzieć się, czy kaukaski sposób na długowieczność można dostosować do warunków europejskich. Film przedstawia refleksje świadków historycznych wydarzeń, ich spojrzenie na teraźniejszość i ocenę problemów, z którymi obecnie borykają się kaukaskie republiki należące do Federacji Rosyjskiej.

Komentarze

Skomentuj
  • rswierczek (gość)

    Gratulacje. Piękny przekaz i piękne historie oraz piękne obrazy przyrody. DZIĘKUJE

    03.03.2020 10:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×