Życie dzięki pustynnym wiatrom

Living with the Desert Winds, Niemcy 2007

W południowo-zachodniej Afryce znajduje się najstarsza pustynia na Ziemi. Tereny te zamieszkują liczne zwierzęta i kultywujące tradycję plemię Himba. Tubylcy wiodą prosty, ale szczęśliwy żywot.

  • Czas trwania: 40 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Życie dzięki pustynnym wiatrom w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 08.02.2010 11:25 Odcinek 5

    TVP 2

Opis programu

ZwińRozwiń

Na terenie położonej w południowo-zachodniej Afryce Namibii królują piasek i żwir. To najstarsza pustynia na Ziemi, rozciągająca się wzdłuż wybrzeża Atlantyku na długości 1300 km. Przez kilka dni w roku wiatr przynosi deszczowe chmury, które zraszają piaski. Żyją tu jednak liczne zwierzęta i kultywujące tradycję plemię Himba. Tubylcy wiodą prosty, ale szczęśliwy żywot.

Na terenie położonej w południowo - zachodniej Afryce Namibiikróluje piasek i żwir. To najstarsza pustynia na Ziemi, rozciągającasię wzdłuż wybrzeża Atlantyku na długości 1300 km. Przez kilka dni w roku wiatr przynosi tu deszczowe chmury, które zraszają spragnione piaski. Na tej wyjątkowo niegościnnej ziemi żyjąjednak liczne zwierzęta i kultywujące tradycję plemię Himba. Tubylcy wiodą prosty, ale szczęśliwy żywot. Gdyby było inaczej, już dawno temu opuściliby tę baśniową krainę.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×