Życie na nowo - 4 opowieści o torturach

After Life - 4 Stories of Torture, Finlandia 2011

Finlandia. Czterech mężczyzn z czterech stron świata łączy przeżyty koszmar - tortury, którym byli poddawani we własnych krajach. Kebi, Serge, Musa i Hector szukają schronienia w Helsinkach.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Mervi Junkkonen

Życie na nowo - 4 opowieści o torturach w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Mervi Junkkonen Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Finlandia. Czterech mężczyzn z czterech stron świata łączy przeżyty koszmar - tortury, którym byli poddawani we własnych krajach. Kebi, Serge, Musa i Hector szukają schronienia w Helsinkach. Kebi stara się o azyl. Mieszka w ośrodku dla uchodźców, zmaga się z depresją, bezsennością i problemami z alkoholem. Niedawno został pobity. Serge jest w lepszej sytuacji - ma pozwolenie na pobyt w Finlandii. Skierowany na terapię czuje, że nie przyniesie ona skutku, ponieważ nie ma przy nim jego dzieci. Rodzina pozostała w ojczyźnie.

Finlandia. Czterech mężczyzn z czterech stron świata. Wspólny koszmar - upokorzenie i blizny na ciele pozostawione przez tortury, którym byli poddawani we własnym kraju. Kebi, Serge, Musa i Hector szukają schronienia w Helsinkach. W rodzimych krajach poznali czym jest fizyczna i psychiczna przemoc. Na przekór wszystkiemu przeżyli, ale nie mogą liczyć na to, że tragiczne doświadczenia kiedykolwiek pójdą w niepamięć. Tortury podkopały ich poczucie własnej wartości, a tragiczne wydarzenia do dziś są obecne w ich snach. Przygląda się im reżyserka i scenarzystka Mervi Junkkonen. Poprzez rozmowę odkrywa cierpienie wypisane na ich ciałach i psychice. Prostymi środkami skłania widza do odgadnięcia tragicznej zagadki bohaterów, nie zdradzając wiele na temat bohaterów. Pozostawia ich niemalże anonimowymi. A jednak ich trauma, psychologiczne rany, ciągły strach i brak poczucia bezpieczeństwa przemawiają bardziej wyraziście, niż setki obrazów czy tysiące słów. Widz towarzyszy mężczyznom w ich codziennym życiu. Kebi stara się o azyl. Na razie przemieszkuje w ośrodku dla uchodźców. Zmaga się z depresją, bezsennością i problemami z alkoholem. Niedawno został pobity przez grupę miejscowej młodzieży. Serge jest w lepszej sytuacji - ma już pozwolenie na pobyt w Finlandii. Skierowany na terapię, czuje, że nie przyniesie ona skutku, kiedy nie ma przy nim jego dzieci. Cała rodzina pozostała w ojczyźnie. - Myślę, że każdy kogo torturowano, nie będzie już więcej taki sam - przekonuje natomiast Hector.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×