Życie w wolnym stylu

Living Wild, 2013

45-letnia Lynx ostatnie dwie dekady życia spędziła w lasach w północno-zachodniej Ameryce. Stopniowo opuszczała cywilizację i uczyła się, jak przeżyć wykorzystując prehistoryczne metody przetrwania.

  • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Eric Valli

Życie w wolnym stylu w telewizji

ZwińRozwiń

Twórcy

  • Eric Valli Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Bohaterką dokumentu jest Lynx - 45-letnia kobieta, która ostatnie dwie dekady życia spędziła w lasach w północno-zachodniej Ameryce. Stopniowo opuszczała cywilizację i uczyła się, jak przeżyć wykorzystując prehistoryczne metody przetrwania. Każdego roku przyjeżdżają do niej studenci z całego świata, a Lynx przez 5 miesięcy przekazuje im wiedzę, którą zdobyła. Pokazuje im, jak plastik i metal zastąpić skórą, drewnem i krzemieniem, po czym wysyła ich na miesiąc do lasu bez latarki, namiotów, śpiworów, noży czy zapałek.

Historia przetrwania w dziczy w filmie Erica Valli. Bohaterką dokumentu jest Lynx - 45-letnia kobieta, która ostatnie dwie dekady swojego życia spędziła w lasach w północno-zachodniej Ameryce. Na przestrzeni tych lat stopniowo opuszczała cywilizację i uczyła się, jak przeżyć wykorzystując prehistoryczne metody przetrwania. Co roku przyjeżdżają do niej studenci z całego świata, a Lynx przez 5 miesięcy przekazuje im wiedzę, którą zdobyła. Pokazuje im, jak plastik i metal zastąpić skórą, drewnem i krzemieniem, po czym wysyła ich na miesiąc do lasu bez latarki, namiotów, śpiworów, noży czy zapałek. Ten film to nie tylko zbiór przepięknych krajobrazów Ameryki, ale także portret każdego z dziesięciorga uczestników nietypowej wyprawy do dziczy. Każdy z nich pochodzi z innej szerokości geograficznej, warstwy społecznej i zawodowej. Dokument Erica Valli pokazuje, jak to wyjątkowe doświadczenie rozwija uczestników i pomaga im w znalezieniu odpowiedzi na pytanie o najważniejsze wartości.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×