Życie z chorobą dwubiegunową

Bipolar Disorder, Francja 2014

Choroba dwubiegunowa dotyka około 1% ludzi na świecie. Charakteryzują ją powtarzające się zaburzenia psychiczne takie jak mania, hipomania lub szybkie zmiany nastrojów poprzedzone epizodem depresji.

  • Czas trwania: 51 minut, Gatunek: Film dokumentalny
  • Reżyseria: Alain Charlot

Życie z chorobą dwubiegunową w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Twórcy

  • Alain Charlot Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Choroba dwubiegunowa (zaburzenia afektywne dwubiegunowe), powszechnie nazywana błędnie chorobą maniakalno-depresyjną dotyka około 1% ludzi na świecie. Charakteryzują ją powtarzające się zaburzenia psychiczne takie jak mania, hipomania lub szybkie zmiany nastrojów poprzedzone epizodem depresji. W zależności od charakteru epizodu chory może mieć objawy właściwe dla zaburzeń maniakalnych lub depresyjnych. Dokument opowiada historię osób cierpiących na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Widzowie zobaczą, jak chorzy radzą sobie z codziennością.

O jednym z najczęstszych schorzeń naszych czasów, czyli chorobie dwubiegunowej. Choroba dwubiegunowa (zaburzenia afektywne dwubiegunowe), powszechnie nazywana błędnie chorobą maniakalno-depresyjną dotyka około 1% ludzi na świecie. Charakteryzują ją powtarzające się zaburzenia psychiczne takie jak mania, hipomania lub szybkie zmiany nastrojów poprzedzone epizodem depresji. W zależności od charakteru epizodu chory może mieć objawy właściwe dla zaburzeń maniakalnych lub depresyjnych: gonitwa myśli, przymus mówienia, zaburzenia snu, halucynacje lub urojenia, problemy z koncentracją, podniecenie psychoruchowe lub zmniejszenie energii. Na chorobę dwubiegunową cierpieli ponoć Winston Churchill, Napoleon, Marilyn Monroe i Robert Schumann. Zaburzenia afektywne dwubiegunowe są nieuleczalne. W skrajnych przypadkach wymagają hospitalizacji. Objawy można minimalizować za pomocą odpowiednio dobranych leków psychotropowych. Ta choroba bardzo odbija się na życiu chorych, a także na ich relacjach z bliskimi i społeczeństwem. Dokument opowiada historię pięciu osób cierpiących na zaburzenia afektywne dwubiegunowe. Widzowie będą mogli zobaczyć jak chorzy radzą sobie z codziennością, jakie mają problemy w odnalezieniu się w społeczeństwie i jakich kompromisów wymaga od nich życie z tymi zaburzeniami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×