Żyjąc w slumsach

Living In The Slums, Szwajcaria 2008

Znaczną powierzchnię Rio de Janeiro pokrywają favele, czyli slumsy. Dokument opowiada o ośmiu osobach żyjących w slumsach, ich codziennym przezwyciężaniu trudności oraz zmaganiach z rzeczywistością.

 • Czas trwania: 60 minut, Gatunek: Film dokumentalny

Żyjąc w slumsach w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Favele Rio, czyli slumsy, stały się obowiązkowym punktem zagranicznych wycieczek po filmie "Miasto Boga". Widok faveli gęsto usianych na zboczu ogromnego wzgórza jest przytłaczający i oszałamiający. Ubóstwo panujące w okolicy jest niewyobrażalne. Podobnie jest z przestępczością. Dzieci dorastające w slumsach od najmłodszych lat muszą uczyć się, jak przetrwać i walczyć w warunkach, w których przyszło im żyć. Najlepszą pomocą dla osób wywodzących się z nizin społecznych jest rozwój stymulowany od dołu.

Rio de Janeiro to nie tylko karnawał, samba i piękne plaże. Znaczną powierzchnię miasta pokrywają favele, czyli slumsy. Film opowiada o ośmiu osobach żyjących w slumsach niedaleko słynnej Copacabany, ich codziennym przezwyciężaniu trudności oraz zmaganiach z szarą rzeczywistością. Favele Rio stały się obowiązkowym punktem zagranicznych wycieczek po filmie "Miasto Boga". Widok faveli gęsto usianych na zboczu ogromnego wzgórza jest przytłaczający i oszałamiający zarazem. Ubóstwo panujące w tej okolicy jest niewyobrażalne. Podobnie jest z przestępczością. Dzieci dorastające w slumsach od najmłodszych lat muszą uczyć się jak przetrwać i walczyć w warunkach, w jakich przyszło im żyć. Nie ma prostej recepty na wyrwanie się ze piekła, jednak są ludzie, którym dzięki uporowi, ambicji, pasji i wierze w realizację marzeń się to udało. Najlepszą pomocą dla osób wywodzących się z nizin społecznych jest rozwój stymulowany od dołu, bo mieszkańcy slumsów doskonale wiedzą, komu warto pomagać.

Komentarze

Skomentuj
 • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  Ocena społeczności: - Głosów: 0

  Hity dnia

  Wszystkie hity »

  Logowanie

  Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

  ×