Żyrafa: afrykański olbrzym

Giraffe: African Giant, Austria 2014

Widzowie poznają nawyki żywieniowe żyraf, ich zachowania społeczne, a nawet codzienne rutynowe zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane przez ptaki zwane bąkojadami.

  • Gatunek: Film dokumentalny

Żyrafa: afrykański olbrzym w telewizji

ZwińRozwiń

Multimedia

Opis programu

ZwińRozwiń

Konieczność przystosowania się do życia w ekstremalnych warunkach zaowocowała powstaniem jednego z najbardziej niezwykłych stworzeń zamieszkujących Afrykę. Żyrafa charakteryzuje się nie tylko wyjątkowym wyglądem, ale też osobliwymi zwyczajami. Widzowie poznają nawyki żywieniowe tych ssaków, ich zachowania społeczne, a nawet codzienne rutynowe zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane przez ptaki zwane bąkojadami, które zjadają pasożyty żyjące na skórze żyraf. Program opowiada o licznych sposobach tego gatunku na przetrwanie.

"Żyrafy, które przechadzają się spokojnym krokiem wzdłuż sawanny, do tej pory były jedynie elementem dekoracyjnym w dokumentach dotyczących życia afrykańskich zwierząt. Właściwie odgrywały główne role w niewielu filmach. Nie mają gracji wielkich kotów, majestatyczności słoni czy zagadkowości zebry. Pracy przy tego typu produkcjach nie ułatwiały niezgrabne wymiary zwierzęcia. Teraz te długonogie, cętkowane piękności afrykańskiej sawanny są w centrum uwagi. Dokument w ciekawy sposób prezentuje ujmujący portret żyrafy. Widzowie poznają nawyki żywieniowe tych ssaków, ich zachowania społeczne, a nawet codzienne rutynowe zabiegi pielęgnacyjne, wykonywane przez ptaki zwane bąkojadami, które zjadają pasożyty żyjące na skórze żyraf."

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×