Anita Nowicka z „Sanatorium miłości” szczerze o relacjach z mężczyznami. Nie uwierzycie, kto ją wspiera w trudnym czasie [WYWIAD]

Anita z „Sanatorium miłości” od początku budzi ogromne emocje i cały czas musi się mierzyć z nieprzychylnymi komentarzami. Uczestniczka 5. edycji „Sanatorium miłości” opowiedziała nam o swoich bolesnych doświadczeniach. W szczerej rozmowie poruszyła także temat relacji z mężczyznami. Kto w programie wpadł jej w oko? Zobacz, co Anita Nowicka powiedziała nam o swoich dzieciach i wnukach.

Multimedia

Anita z „Sanatorium miłości” w szczerej rozmowie o programie, rodzinie i relacjach z mężczyznami

Anita Nowicka to bez wątpienia jedna z najbarwniejszych uczestniczek 5. edycji „Sanatorium miłości”. Dentystka z Bydgoszczy na własnej skórze przekonała się, jak okrutne potrafią być ataki internautów. Czytanie bolesnych komentarzy sporo ją kosztowało — seniorka nie chce jednak oddać innym kontroli nad własnym życiem i już kilkukrotnie zabrała głos w sieci, tłumacząc swoje zachowanie w programie.

Kuracjuszka z Bydgoszczy pokazała nam swój azyl: kominek, pianino i rodzinne pamiątkiZobacz więcej

Anita z „Sanatorium miłości 5” udzieliła także szczerego wywiadu redakcji Telemagazyn.pl. Kuracjuszka opowiedziała o swoich wrażeniach i zdradziła, na czyje wsparcie może teraz liczyć. Słowa o dzieciach i wnukach rozczulą serce największego twardziela.

Przeczytaj nasz wywiad z Anitą Nowicką z „Sanatorium miłości 5”

Myślę 5. edycja „Sanatorium miłości”, mówię Anita. Dla wielu osób już jesteś wielką wygraną tej edycji.

Dziękuję za dobre słowo i wsparcie. Jestem osobą wrażliwą, mimo tego staram się poruszać ważne kwestie, tematy tabu. Dostaję za to po głowie, ale z siebie jestem dumna i zadowolona.

Tak zupełnie na chłodno — jak wrażenia po pierwszych odcinkach?

Po każdym odcinku jestem zadowolona, ale później zaglądam do sieci, a tam dzieją się straszne rzeczy. Nie mam na to wpływu, ale liczba negatywnych komentarzy jest przytłaczająca. Znajomi nieraz mówili „wyłącz internet, nie czytaj tego, co piszą”. I rzeczywiście, może nie powinnam odpowiadać, wchodzić w dyskusję, ale komentując na swoim profilu to, co wydarzyło się w danym odcinku, chcę pokazać widzom drugą stronę medalu.

Nie podoba Ci się to, co zobaczyłaś na ekranie?
Widzę sporo moich puentujących, dowcipnych wypowiedzi. Uważam, że fajnie wyłuskali moją osobowość, ale miejscami czuję się czarnym charakterem tej historii. Byłam w pokoju z Ulą, która jest przemiłą osobą — nie było między nami ani jednej trudnej sytuacji. Odnoszę jednak wrażenie, że widzowie odebrali nas zupełnie inaczej, jakbyśmy przez Zdzisława za włosy się szarpały. Zapewniam, że zdawałam sobie sprawę z tego, że mają się ku sobie. Ula miała moje zapewnienie, że nie jestem nim zainteresowana. Zabolało mnie, że moje zachowanie w 5. odcinku także zostało przez niektórych źle zinterpretowane. Wiedziałam, że Zdzisław chce być z Ulą, stąd takie, a nie inne zachowanie. Tłumaczyłam to przed kamerami.

Jaki jest Twój stosunek do tych krytycznych, nierzadko przepełnionych hejtem komentarzy?
Myślę sobie: „Boże, ile w ludziach jest zła, żeby człowieka tak zjechać po programie rozrywkowym, który dla nas — uczestników, był świetną zabawą”.

Wiem, że w trudnych chwilach możesz liczyć na wsparcie byłego męża.
Zgadza się. Było, jak było — musieliśmy się rozejść i przez ładnych kilka lat nie mieliśmy ze sobą żadnej relacji, ale w tej chwili spędzamy wszystkie święta razem i bardzo się wspieramy. On mi kibicuje i cieszy się, że zdecydowałam się wystąpić w „Sanatorium miłości”. Nie uwierzysz, ale mój były mąż lajkuje nawet wspierające mnie posty na forach internetowych i wchodzi w dyskusje z hejterami.

Na całe szczęście kurz już nieco opadł, a zamieszanie wokół Twojej osoby ustało. Zastanawiam się teraz, jaka naprawdę jest Anita.
Jestem bardzo wrażliwa i mam w sobie bardzo dużo empatii. Lubię pomagać i angażować się w różne inicjatywy. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia, zrobię wszystko, aby mu pomóc. Powiem szczerze, napotykam w swoim życiu dużo obojętności — osobiście, nie potrafię jednak przejść obojętnie wobec czyjegoś cierpienia.

Tak w młodości wyglądała najbarwniejsza kuracjuszka 5. edycji. Poznajecie ten zawadiacki uśmiech? Zobacz więcej

Z jakim nastawieniem przyjechałaś do Buska-Zdroju? Miłość czy zabawa?
O programie dowiedziałam się od córki i zięcia. Zwlekałam do ostatniej chwili, ale taka już jestem, że jak bardzo coś za mną chodzi, to robię to. Tydzień po zgłoszeniu, odebrałam telefon od produkcji. Dlaczego się na to zdecydowałam? Kierowała mną ciekawość, ale również chęć poznania kogoś interesującego, bo nie ukrywam, mam bogate doświadczenie, jeśli chodzi o randkowanie, jednak nie zawsze kończyło się dobrze.

Anita z „Sanatorium miłości” o mężczyznach. Kto wpadł jej w oko?

Zbyszek od razu wpadł Ci w oko?
To porządny facet, ale nie dla mnie — nie nadążył by za mną. Wybrałam go na randkę dlatego, że wizualnie mi się spodobał.

To jaki powinien być ten idealny mężczyzna?
Pierwsze wrażenie oraz wygląd są bardzo ważne. Chciałabym poznać mężczyznę silnego, ale wrażliwego. Z wysoką inteligencją emocjonalną, z fajnym poczuciem humoru, z dystansem do siebie i zaradnego życiowo. To na pewno nie może być macho. Gdybym zmiksowała dwóch panów z programu, to myślę, że wyszedł by z tego mój ideał.

W programie otworzyłaś się przed całą grupą i opowiedziałaś o walce z depresją. Skąd czerpiesz swoją siłę?
Jestem osobą wierzącą, szukam oparcia w Bogu. Te rzeczy, które przeżyłam i przeżywam teraz podczas emisji programu, to wszystko jest bardzo trudne, ale modlę się, aby Bóg mi pomógł i dał mi siłę.

Gdy przyjechała do USA, nie znała języka. Publikujemy wyjątkowy wywiad z kuracjuszkąZobacz więcej

Anita Nowicka opowiada o dzieciach i wnukach

Opowiedz proszę o swoich dzieciach. Wiem, że mocno Cię wspierają.
Dzieci mam świetnie wychowane i wykształcone. Córka jest ortodontą, syn jest lekarzem — jestem z nich niesamowicie dumna. Myślę, że córka jest spełnieniem moich marzeń o szczęściu i udanym życiu. Dałam jej podwaliny fajnego życia. Pchnęłam ją w stronę ortodoncji i zaszczepiłam w niej miłość do muzyki. Córka tak, jak ja kończyła szkołę muzyczną, obecnie razem ze mną śpiewa w chórze. Jest mamą trójki dzieci, wziętą ortodontką, kobietą z pasją.

Lubisz siebie w roli babci?
Uwielbiam! Kocham swoje wnuczki — to jest niesamowita miłość, piorunujące odczucie. Jakby sam pan Bóg wynagradzał nam tą miłością trudy życia.

Wracając do programu, Twoje szczere wypowiedzi o pieniądzach, wywołały ogromne poruszenie w mediach. Spodziewałaś się takiej reakcji?
Możemy sobie idealizować świat, że to nas nie dotyczy, ale koniec końców pieniądze są w życiu ważne. Dla mnie ważne na tyle, żebym nie zaznała biedy, takiej jak kiedyś, jako młoda dziewczyna, a po drugie, żebym nie była niewolnikiem nieposiadania pieniędzy — niezależność finansowa jest dla mnie ważna.

Anita Nowicka nie żałuje, że wzięła udział w „Sanatorium miłości”

Ile dał Ci ten program?
Przede wszystkim bardzo wzmocnił moją kobiecość i jako kobieta dawno się tak dobrze nie czułam. Nauczyłam się w programie pokazywać to, co w sobie lubię. Zawsze miałam tak, że „a bo dłuższych włosów nie wypada nosić”, a tu zobaczyłam, że Ula ma piękne loki i je eksponuje. Iwonka odsłania zgrabne nogi i udowadnia, że można świetnie wyglądać w mini.

Przygoda życia?
Mam takie spostrzeżenie — w jednej chwili znaleźliśmy się na innej planecie, gdzie wszyscy o nas dbają, organizują nam przeróżne aktywności. My przez te 30 dni mogliśmy zapomnieć o codzienności, naszych troskach i problemach. Bardzo wzmocniłam tym swoje wewnętrzne dziecko. Myślę, że ten program uczy seniorów, jak powinno wyglądać ich życie.

Dla mnie „Sanatorium miłości” to olbrzymie doświadczenie, również z tego względu, że całe życie ciężko pracuję, często po 12 godzin dziennie. A teraz wyjechałam do sanatorium na 30 dni, wróciłam i zdałam sobie sprawę, że nie muszę być ciągle przy sterze, wszyscy świetnie dali sobie radę podczas mojej nieobecności. Teraz pracuję dwa razy w tygodniu, ale głównie po to, żeby utrzymać kontakt z ludźmi. Już nie w takim zwariowanym trybie jak wcześniej.

Rozmawiała: Adriana Słowik

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Kucharz i sprztacz (gość)

  Anito koniecznie musisz osiąś na stare lata w Ameryce panowie bendą Ci myli nogi .i inna część ciała a sprzątać Ci bendą za darmo...

  19.03.2023 17:20
 • Dana zUSA (gość)

  Asia bardzo szlachetna kobieta Wiem co przeszlas ,doceniam Twoja prace ,ktora nie szybko zdobylas. Masz dobra emeryture i po co Ci jakikolwiek chlop ,aby na niego robic ? Ja jestem dluzej w USA iwyksztalcilam tu 3corki wszystkie maja magistra, jestem z nich dumna i mamy znch dobra podpore na starsze lata. A wnuki maja gdzie przyjechac na swieze pomidory ogorki i inne jarzyny Mieszkamy wszyscy niedaleko siebie .

  14.03.2023 03:55
 • Dana z USA (gość)

  Podziwiam Cie Anitko za Twoja szczerosc .Nie bylo tam mezczyzny kandydata na meza dla Ciebie. Dobrze sie bawilas i to najwazniejsze -odpoczelas od ciezkiej pracy.Dbaj o siebie !Bo depresja wraca . Mam meza z depresja i dzieki Bogu ze jestem w Stanach ijest naleczeniu u bardzo dobrego specjalisty . Kazdy mezczyzna to wielki problem dla Ciebie- traktuj na luzie wszystkie romanse .Ja poswiecam zycie moim kochanym wnukom a mam ich 6 w wieku 18do 7lat Jestes elekwentna ,wesola i madra kobieta. Oni wszyscy szukali kucharki,kochanki isprzataczki .Tacy sa polscy mezczyzni. A w Stanach najczesciej do sprzatania sa wynajete kobiety a inne prace wykonuja mezowie.

  14.03.2023 03:40
 • Bydgoszczanin (gość)

  Ktoś napisał że lepsza z Ciebie aktorka niż dentystka i miał wiele racji .Grasz nie fer napijesz ludzi w butelkę obyś nie pożałowała bo wszystko się może obrócić przeciwko Tobie.

  24.02.2023 14:21
 • Znajoma kolezanka (gość)

  Anito nie powiem Ci tego w oczy ale myślałam że jesteś madrzejsza masz jakiś wstyd klasę coś albo reprezentujesz w końcu obracasz sie świecie lekarzy to co widzę i obserwuje Twój pobyt w programie zachowanie takt umiar w dobieraniu towarzystwa po prostu mnie przeraża co Ty z Ty zrobisz ? naprawdę az tak się dałaś podejść TV tego Ci brakowało.

  20.02.2023 15:28
 • Garry (gość)

  Dobre! Haha. Niezainteresowane i niezdesperowane w poszukiwaniu chłopa nie idą do tego programu i nie obsciskuja się po kątach jak małolaty. To że tyłka w jacuzzi nie umoczyla to tylko dlatego że jej Józek specjalnie się nie podoba.Z innym pewnie by wlazła śmiało .

  17.02.2023 17:34
 • Piotr (gość)

  TVP wybrała pozytywne kobiety,niezainteresowane panami ale szanujące się w tym programie,Ewa pokazała że trzeba mieć szacunek dla siebie.Nie było kąpieli w jacuzzi z przypadkowymi jegomościami.Chcieli nam pokazać jak damy z sanatorium miłości coś sobą reprezentują.Ula trochę jakby w życiu faceta nie widziała.Niby chcieli podnieść też poziom programu przede wszystkim kobietami stąd na siłę lansują dobre działanie Asi w pomocy dla pogubionych ludzi.Dlaczego nie wesprzeć i słusznie.

  15.02.2023 08:00
 • Po srodku (gość)

  Właśnie tak .Reklama tych ludzi jeszcze przed programem była na wyrost. Dzis każdy ma dochód jest niezależny i wywody tych pań z programu są niepotrzebne .Dużo namieszala Anita i poszło w eter.Pozdrawiam miłego i dobrego dnia

  14.02.2023 13:44
 • Do pośrodku (gość)

  No tak było. Aż się rzucało w oczy to ich głupie reklamowanie przez TV. Mają chyba widzów tego programu za hmmm niezbyt rozgarniętych. Bo co niezwykłego w dentystce czy żonie byłej zresztą pilota.

  14.02.2023 13:32
 • Po srodku (gość)

  Wierzę Ci ?ale wiesz producent programu tak bardzo podkreślał status, majetnosci, niezależność finansową kilku pań do tego Anita dołożyła swoje gardzac i podkreślając jaki to dziś ważny jest stan portfela dlatego niektórzy poczuli się urażeni a zwłaszcza osoby mniej majetnej i pracujące fizycznie stąd ta nagonka .

  14.02.2023 13:20
 • Do pośrodku - do Kazmirz (gość)

  Nikogo nie lekcewaze tylko jakiś palant usiłuje wmówić że ci w sanatorium to jakaś elita i specjalnie pisze że jest a to hydraulikiem a to grabarzem żeby podkreślić że to ludzie jacyś niezwykli głupi dureń.

  14.02.2023 13:09
 • Po srodku (gość)

  Uważaj bo i na Ciebie może w każdej chwili coś spaść łącznie z płytą nagrobną jak jesteś "elita" to nie powinieś takim odpowiadać tylko zachować klasę a jest " elta" to Twój problem.Czasem lepiej ugryźć się w język a z ludzi pracujących fizycznie nie należy lekceważyć.

  14.02.2023 12:46
 • Do Kazmirz (gość)

  Prostakiem to ty jesteś na pewno. Do tego chyba jakaś płyta nagrobna walnęła cię w łeb. Nie pasujesz nigdzie. Podziwiaj dalej tepaku elyte. Tak swoją drogą to do tych ludzi nic nikt nie ma. A komentarze kretynów są no bo są u co zrobić.

  14.02.2023 11:26
 • Profesorem emeryt (gość)

  No patrzta nie wiedziałem że ten śmieszny programik żeby się pochichrać że starszych dziwnych bab szczególnie to trza " elytom " być. Hehehe. Jaki program taka elyta.

  14.02.2023 10:36
 • Kažmirz (gość)

  A ja jestem grabarzem i mnie ludzie bardzo szanują dobrze placą zarabiam na was .Mój zawód też należy do " elty".Może się zgłoszę do programu a co ?.prostaki też ludzie no nie ?.

  14.02.2023 07:19
 • Prostacy (gość)

  No naprawdę my prostacy to takiej " kształcunej" dentysto to my nie widzieli mało nam gały nie wyszły.

  13.02.2023 20:11
 • Do K.onig (gość)

  Koń jest koniem nie obrażając zwierząt. Pisze pierdoły aby z dentystki zrobić nie wiadomo co. No on podziwia bo dla niego to jak królowa jaka. Kształcuny taki nigdzie nie widzieli.

  13.02.2023 19:48
 • Pracuś (gość)

  Przyganiał kocioł garnkowi .

  13.02.2023 19:32
 • K.onig (gość)

  Konig daj na luz z Twoją głupotą sprzątaj i usluguj ale na Boga nie pisz farmazonów o swojej profesji.Szacun fizyczni .

  13.02.2023 16:46
 • Do Wandy (gość)

  Nikt nic nie pomylił chyba że ten co ma nierówno poukładane ale w głowie. Anita by się usmiala z takiego obrońcy i z jego IQ ale tego to raczej nie ma w żadnej skali.

  12.02.2023 22:06
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×