"BrzydUla 2" FINAŁ. Julia Kamińska opowiedziała o ostatnich odcinkach serialu. Dlaczego scenarzyści poprowadzili wątki na przekór oczekiwaniom fanów?

To już koniec. Serial "BrzydUla 2" przechodzi do historii. Jakiś czas temu mieliśmy okazję porozmawiać z Julią Kamińską, która nie tylko gra główną rolę w serialu, ale jest także jedną z jego autorek. Julia Kamińska opowiedziała nam o ostatnich odcinkach "BrzydUli 2" i o tym, dlaczego autorzy scenariuszy poprowadzili wątki na przekór oczekiwaniom fanów!

Multimedia

"BrzydUla 2" odcinek 292. FINAŁ w czwartek, 26.05.2022 o godz. 20:00 w TVN 7! - sprawdź program tv

Za nami ostatni odcinek "BrzydUli 2", serialu, który budził ogromne emocje wśród fanów. Część z nich zachwyciła się nowym pomysłem na postać Uli Dobrzańskiej, a inni nie mogli przeboleć tego, jak scenarzyści poprowadzili niektóre wątki...

Finał "BrzydUli 2" zapewne będzie długo dyskutowany. W końcu to już koniec tej barwnej historii, która towarzyszyła nam przez długie miesiące. "BrzydUla" to też serial wobec którego trudno nie czuć sentymentu, więc nic dziwnego, że oczekiwania fanów wobec kontynuacji były ogromne.

Będzie kontynuacja? Przypominamy, co wydarzyło się w życiu Uli i Marka w ostatnim odcinkuZobacz więcej

Jakiś czas temu mieliśmy okazję porozmawiać z Julią Kamińską, która opowiedziała nam o ostatnich odcinkach "BrzydUli 2". Które wątki podobały jej się najbardziej? Skąd pomysł na dwóch Marków? Dlaczego zrezygnowała z pisania ostatnich odcinków? I przede wszystkim - dlaczego scenarzyści poprowadzili wątki na przekór oczekiwaniom fanów? Odpowiedź na to ostatnie pytanie nie wszystkim się spodoba...

Najczęściej oczekiwania fanów w przypadku serialu codziennego są takie, że główni bohaterowie będą szczęśliwi i będą razem. To się trochę wyklucza. Nie kierujemy się tym. Kierujemy się tym, co wiemy, co umiemy i co uważamy za słuszne. A nie tym, że ktoś chce, żeby oni byli szczęśliwi. Sorry - powiedziała nam Julia Kamińska.

OGLĄDAJ! Premiery seriali i programów, na żywo, płatne pakiety TV bez reklam w Player!

Co jeszcze na temat tworzenia ostatniego sezonu "BrzydUli 2" wyznała nam Julia Kamińska? Sprawdźcie nasze wideo!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Gość (gość)

  Gdyby rzeczywiście scenarzyści poprowadzili ulubione wątki na przekór oczekiwaniom widzów, widzów którzy walczyli o to żeby B2 powstało- to według mnie było by to bardzo nie w porządku. Na pewno nikt nie czekał na zdrady i rozwód było to tak słabe wobec fanów i widzów, że niestety odbiło się mocno na oglądalności- szkoda, że na taką kontynuację zdecydowali się scenarzyści. Nieraz warto posłuchać opinii widza,bo to co tworzą, tworzą dla widza.

  08.06.2022 16:35
 • GOŚĆ (gość)

  Tego się chyba nigdy nie dowiemy, który ze scenarzystów wpadł na taki szatański pomysł podwójnej zdrady i sposobu pokazania całej tej szopki. Bo zdrada kochających się Uli i Marka bez próby rozmowy,przez niedomówienia (Ula),jak Ty mnie zdradziłaś to ja z tym też nie mam problemu(Marek). Wiemy jedno,to był fatalny pomysł, pomysł który doprowadził do spadku oglądalności i niezadowolenia wielu fanów.

  31.05.2022 10:24
 • Fan* (gość)

  Szkoda, że nie było jakiegoś wspólnego J Kamińskiej i F Bobka pożegnania z serialem i widzami. Fajnie by było usłyszeć jakie są ich wrażenia po zakończeniu serialu. Chyba, że gdzieś coś było tylko ja nie doczytałam.

  30.05.2022 16:11
 • Fan (gość)

  Tyle nerwów,smutku przez 291 odc,a tu nagle 292 odc wszystko zaczyna się układać i człowiek teraz dopiero by chociaż kilka odcinków się nacieszył,a tu KONIEC. Szkoda, że to na co czekaliśmy tyle lat było tak ciężkie i smutne. Zabrakło lekkości,która mogła by zrównoważyć dramy jakie się tam ciągle i ciągle pojawiały,one męczyły i zniechęcały,z tego powodu wielu widzów odpuściło.

  29.05.2022 00:10
 • Danka (gość)

  O jakosci serialu swiadczy ogladalnosc a ta spadła o ponad połowę. Więc - droga pani Julio - widzowie to idioci a tylko WY - scenarzysci wiecie lepiej. Po co takie bzdury mówić - lepiej milczeć pani Julio.

  28.05.2022 17:49
 • Nie fan (gość)

  No właśnie skoro nie przejmują się odczuciami widzów to w takim razie dla kogo te seriale są robione? I tak naprawdę już nie chodzi o to jaki los zafundowali bohaterom ale w jaki sposób zostało to pokazane. Nie ogladalo się tego dobrze. Nie wzruszało ani nie bawiło jak w części pierwszej. A tak naprawdę nie od dziś wiadomo że kontynuacje takich "kultowych" produkcji po tylu latach w zasadzie nigdy się nie sprawdzały.

  28.05.2022 10:27
 • Stary Fan (gość)

  "Scenarzyści wszystko wiedzą, umieją i uważają że słuszne"??? Chyba nie w tym serialu,o czym świadczą liczby. Wraz z kolejnymi odcinkami odchodzili widzowie,a nawet fani. Czekając na kontynuację widzowie,fani na pewno nie oczekiwali od scenarzystów tylko szczęścia i lukru,ale też zwyczajnego trudnego życia. To, że scenarzyści wszystko wiedzą nie upoważnia ich chyba do męczenia widza,bo to co się tam działo przez te ponad 280 odcinków,niestety w pewnym momencie było już męczące. Ciągłe dramy,brak rozmowy i te choler..... zdrady emitowały tak złą energią, że odechciewalo się oglądać. Ten serial miał pewna specyfikę to była kontynuacja serialu, na który czekało i walczyło o jego powstanie wielu fanów,a nie jakiś tam kolejny zupełnie nowy serial. Dlatego wszystko wiedzący scenarzyści powinni to mieć na uwadze. Szczęście może dla niektórych jest nudne, ale napisanie o szczęściu w ciekawy sposób jest na pewno bardzo trudne. Szkoda, że wszystko wiedzący scenarzyści nie wzięli pod uwagę spadających słupków oglądalności i lawiny krytyki. A my chcieliśmy tak po ludzku odwiedzin po latach u rodziny Dobrzaków i mogliśmy się spodziewać różnych dobrych i złych wątków, ale zdrada Uli potem Marka, rozwód,tyle złej energii wylewającej się z ekranu-to chyba nie to na co tyle lat czekalismy . Skończyło się dobrze, ale niesmak pozostał- SZKODA, że potencjał tego serialu został oparty tylko na zdradach i całej tej chorej otoczce wokół tego, ale przecież scenarzyści wszystko wiedzą lepiej,kto by się tam przejmował widzami.

  28.05.2022 09:27
 • Szkoda. Julia jest piękną i uroczą kobietą, ale mierną aktorką i beznadziejną scenopisar (gość)

  Szkoda. Julia jest piękną kobietą, ale mierną aktorką i jeszcze gorszą scenopisarką. W dodatku przekonaną, że jest inaczej.

  28.05.2022 06:28
 • Do Kjl (gość)

  Przecież Kamińska jest współodpowiedzialna za scenariusz całego serialu. Brała udział w 2-letnich pracach przygotowawczych do scenariusza oraz w wymyślaniu całego planu na serial. Uczestniczyła w pisaniu scenariusza do wszystkich kilkudziesięciu pierwszych odcinków, a później grając dalej pisała odcinki, ale już nie każde. W dużej mierze ten serial przedstawia poglądy Julii. Miała wpływ na serial przez cały czas, o czym świadczy zatrudnianie do serialu jej znajomych bez castingów czy większa obecność postaci odgrywanych przez aktorów, z którymi miała dobry kontakt. Więc Kamińska jest BARDZO odpowiedzialna za klapę serialu.

  27.05.2022 19:56
 • Kjl (gość)

  Niepotrzebnie bierze na siebie tłumaczenia za porażkę scenariuszową byłego partnera. Ta "kontynuacja" to nieporozumienie. Gra tu znacznie gorzej niż w innych produkcjach i mam wrażenie, że przyczyną jest to, że nie ogarnia zachowania swojej postaci. Trudno się dziwić, bo działania bohaterów zupełnie nie pasują do postaci z dawnej "Brzyduli" i są nielogiczne.

  27.05.2022 19:32
 • Aa (gość)

  A miało być tak pi3knie

  27.05.2022 17:56
 • Maria (gość)

  A miało być tak pieknie

  27.05.2022 17:54
 • Lena (gość)

  No to sorry,ale wyszedł z tego gniot i tyle. Zakończenie też beznadziejne, pół odcinka jąkający Adam z Bożenka,a glownego bohatera -Marka jakby wymiotło. Porażka na całej linii...

  27.05.2022 10:04
 • Gość (gość)

  Cóż podobno pycha kroczy przed upadkiem i chyba to co zrobiono z tym serialem jest tego najlepszym przykładem. Może i szczęśliwi bohaterowie sa nudni, ale wieczne dramy, też. Na dłuższą metę mecza i denerwuja. A sposób potraktowania problemów psychicznych przez scenarzystów to jakiś niesmieszny żart. Ale skoro scenarzysci wszystko wiedzą i umieją to po co poprosić o konsultacje psychologa.

  26.05.2022 22:33
 • Ela (gość)

  Właśnie dzięki temu wspanialemu scenariuszowi oglądalność serialu spadła o ponad POŁOWĘ! P.Julio wyszedł gniot. Bylejakosc górą.!!!

  26.05.2022 22:20
 • Karolina (gość)

  Pycha kroczy przed upadkiem..

  26.05.2022 21:21
 • Gość (gość)

  Niech ta Pani już zamilknie i zniknie z mediów... Skompromitowała się w serialu swoją nieudolną grą aktorską i pisaniem beznadziejnego scenariusza. Szczęście jest nudne? Ciągle dramy i smutki są jeszcze gorsze. A gdy nie potrafi się zachować balansu i równowagi między emocjami to tym bardziej można widzów zanudzić. O zachowaniu profesjonalizmu i odróżnianiu życia prywatnego od pracy nawet nie chcę pisać. Odejście ponad połowy widowni mówi wszystko o tym serialu.

  26.05.2022 20:17
 • Nie fan (gość)

  Milczenie jest złotem więc nie napiszę co naprawdę myślę o tej wypowiedzi. Jedno jest pewne dla mnie ten serial już nie istnieje. Wykreślam go z pamięci.

  26.05.2022 19:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×