"Cudowny chłopak". Julia Roberts i Agata Kulesza szerzą dobro! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Skąd bierze się empatia, współczucie, chęć czynienia dobra? Odpowiedź na te pytania R.J. Palacio zawarła w swojej książce „Cudowny chłopak”. Już wkrótce do kin trafi film oparty na powieści!

Multimedia

Autorka chciała zawrzeć w niej jak najwięcej sytuacji, w których ktoś jest miły dla kogoś innego i to wystarcza. Takie podejście mogło bardzo łatwo przerodzić się w tani wyciskacz łez, grający na najbardziej prymitywnych emocjach czytelników jednak Palacio udało się uniknąć zbędnego sentymentalizmu i przesadnie melodramatycznego stylu. Powieść okazała się emocjonująca, szczera, szczodra, napisana prostym i klarownym językiem.

Myślę, że gdybyśmy wszyscy stosowali się do tego, co nam sugeruje ta książka, żylibyśmy w lepszym świecie., mówi Julia Roberts, która w ekranizacji „Cudownego chłopaka” wcieliła się w rolę mamy Auggiego. „Cudowny chłopak” trafi na ekrany polskich kin 19 stycznia. Film będzie dystrybuowany w dwóch wersjach językowych: oryginalnej z polskimi napisami oraz dubbingowanej. W polskiej wersji językowej w rolę Julii Roberts wcieliła się Agata Kulesza.

Jak prezentuje się tegoroczne polskie kino? Sprawdźcie nasze TOP10! [RANKING]Zobacz więcej

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”.

Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

"CUDOWNY CHŁOPAK" W KINACH OD 19 STYCZNIA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×