"Dzielnica strachu". Bogdan Kalus i Lech Dyblik w nowym serialu PULS 2! Kogo zagrają?

Telewizja Puls i ATM Grupa zdradzają kolejne informacje na temat serialu kryminalnego „Dzielnica strachu”. W nowej produkcji zagrają także Bogdan Kalus i Lech Dyblik. Co mówią o odgrywanych przez siebie postaciach? Sprawdźcie!

Multimedia

Trwają zdjęcia do nowego serialu kryminalno-obyczajowego „Dzielnica strachu". To pierwsza polska produkcja, której głównymi bohaterami są dzielnicowi oraz tzw. „trudna" dzielnica. W każdym z 40 odcinków widzowie zobaczą emocjonujące historie kryminalne, rozgrywające się na fikcyjnym Gorczaku, czyli w niebezpiecznej dzielnicy, jaką można znaleźć w każdym mieście. Premiera serialu jesienią, o godzinie 20:00 - w PULS 2.

Oprócz kryminalnych wątków, nie zabraknie także sytuacji humorystycznych – im ton będą nadawali dwaj bohaterowie, w których wcielają się kultowi aktorzy Bogdan Kalus i Lech Dyblik:

Grany przeze mnie w „Dzielnicy strachu" Kazimierz Masztalerz to taki samozwańczy „Strażnik Teksasu" czy też „monitoring dzielnicowy”: czuje się w obowiązku pilnować porządku, a tropienie przewinień, choćby tych najdrobniejszych, to jego główne zajęcie. Jest zatem częstym gościem na komendzie ze swoimi „donosami": prosi o ochronę policji, bo ktoś mu podrzuca psie odchody na wycieraczkę, zgłasza, że na tyłach domu seniora swoich klientów przyjmuje prostytutka i boi się, żeby seniorzy nie dostali przez to zawału, żąda ścigania cmentarnego złodzieja zniczy i kwiatów. Prowadzi to oczywiście do szeregu komediowych sytuacji i taka też jest odgrywana przeze mnie postać: komediowa, wręcz charakterystyczna. Na pewno budzi skrajne emocje – dla jednych mieszkańców dzielnicy to donosiciel, dla innych – lokalny bohater, a dla dzielnicowych – nadgorliwy, by nie powiedzieć uciążliwy obywatel. Będą jednak sytuacje, kiedy jego zaangażowanie pomoże w rozwiązaniu sprawy kryminalnej. Z biegiem czasu okaże się, że jego działania mają związek z pewnym wydarzeniem z przeszłości – mówi o swojej postaci Bogdan Kalus.

Powstaje nowy serial o pracy dzielnicowych! W głównej roli była gwiazda "M jak miłość"!Zobacz więcej

Jednym z ważniejszych bohaterów serialu jest tytułowa dzielnica - Gorczak. O jej oryginalności i różnorodności stanowią niezwykłe miejsca oraz przede wszystkim prawdziwy wachlarz jej mieszkańców. Jednym z nich, wpisującym się w specyfikę Gorczaka, jest tak zwany „Kierownik Śmietnika", w którego się wcielam. To ekscentryk, którego życiową misją jest pilnowanie osiedlowego... śmietnika. Na śmietnikach i śmieciach zna się jak mało kto – pilnuje, by mieszkańcy Gorczaka odpowiednio je segregowali i przestrzegali zasad. W toku różnych śledztw okaże się, że śmieci potrafią wiele powiedzieć o ludziach, dlatego Kierownik Śmietnika jest niezwykle zorientowany w tym, co się dzieje na osiedlu, a także jest w stanie wytropić (oczywiście po śmieciach) aferę, a nawet zbrodnię! Jego zaangażowanie będzie prowadziło czasem do zaskakujących i bardzo poważnych historii, a czasem do bardzo komicznych sytuacji. Kierownik Śmietnika jest dla mnie punktem zwrotnym mojej kariery zawodowej. Słowo śmietnik brzmi znajomo, ale jednak jest to stanowisko kierownicze. Spodziewam się, że po tej przygodzie zacznę grać wyłącznie profesorów, czy ekspertów. - mówi o swojej postaci Lech Dyblik.

„Dzielnica strachu” to pierwszy serial, który Telewizja Puls produkuje dla kanału PULS 2. Głównymi bohaterami, którzy prowadzą śledztwa na okrytej złą sławą dzielnicy, są dwie pary: dzielnicowy Andrzej (Andrzej Młynarczyk) i śledcza Agata (Agata Załęcka) oraz dzielnicowa Karolina (Maja Wachowska) i śledczy Rafał (Maciej Kosmala). W serialu występują również Grażyna Strachota i Filip Gurłacz – w rolach „La Mammy" i jej syna „Hrabiego", którzy nieformalnie rządzą niesławnym Gorczakiem.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Babcia Frania (gość)

    Bardzo lubię serial każdy odcinek super ,obsada też po za jednymTen co otwiera kraty na komisariacie,ludzie zmieńcie mu kubek i zabierzcie krzyżówkę.Jest nie miły i przewraca oczami mnie wkurza.Mama Potocznych świetna.Tak dalej.

    23.12.2021 08:58

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×