Edyta Wojtczak była gwiazdą TVP. Fachu uczyła ją sama Irena Dziedzic! Dziś żywa legenda telewizji żyje bardzo skromnie i otrzymuje niską emeryturę

Edyta Wojtczak to jedna z żywych legend Telewizji Polskiej. Spikerką została w 1959 r., kiedy to jej talent dostrzegła sama Irena Dziedzic. Lata później to Wojtczak była tą, która wprowadzała w świat telewizji dzisiejsze gwiazdy, m.in. Katarzynę Dowbor. Jednak sława i wieloletnia praca nie zapewniły jej spokoju na jesieni życia. Prezenterka i konferansjerka z 40-letnim doświadczeniem wyznała, że żyje na bardzo skromnym poziomie!

Multimedia

Edyta Wojtczak mieszka w małej kawalerce i ma skromną emeryturę. Była gwiazdą Telewizji Polskiej

Edyta Wojtczak to "żywa legenda" Telewizji Polskiej. W 1959 r. trafiła do Telewizji Polskiej poprzez konkurs "Przekroju" pt. "Piękne dziewczyny na ekrany". Została zauważona przez Irenę Dziedzic, która wówczas poszukiwała swojej następczyni. Szybko zdobyła sympatię widzów - przez dekady zapowiadała i współprowadziła programy TVP, w tym popularny w latach 60. "Wielokropek".

Była równie profesjonalna, co piękna. Zobacz, jak się zmieniała Zobacz więcej

Edyta Wojtczak - prezenterka i konferansjerka z dekadami doświadczenia

Nienaganna dykcja oraz uroda urzekły zarówno widzów, jak i szefów Telewizji Polskiej. Wojtczak powierzano prowadzenie najważniejszych wydarzeń, w tym festiwalu w Opolu. Do dziś jest kojarzona również z prowadzonych wspólnie z Janem Suzinem wieczorów sylwestrowych. W latach swojej świetności zajmowała się również "medialnym wychowaniem" Katarzyny Dowbor, przypomina "Super Express". Przez dwa lata trenowała ją w pracy z kamerą.

Teoretycznie, sława i rozpoznawalność powinny się przekładać na wysokie dochody i stabilność finansową. Niestety, w przypadku obecnie 86-letniej prezenterki z czterdziestoletnim doświadczeniem w pracy w telewizji rzeczywistość nie jest tak kolorowa. W 2017 r. w rozmowie z "Super Expressem" wyznała, że mieszka w małej kawalerce, a jej emerytura wynosi skromne 2 tys. zł.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Pkj (gość)

  No cóż...z gwiazdami i gwiazdeczkami tak już jest. Żyję się wystawnie tu i teraz a później płacz i zgrzytanie zębów.

  05.07.2022 18:37
 • Janina (gość)

  Bardzo piękna inteligentna kobieta. Profesjonalistka mówiąca pięknym polskim językiem. Takich ludzi w dzisiejszej TV nie ma i nie będzie już nigdy !!!!!!!!!!!!!!

  05.07.2022 15:53
 • Chris (gość)

  Stara komunistycznba bździągwa .

  05.07.2022 13:26
 • Helena (gość)

  Współczuję Pani Edytko,ale tu jest Polska.

  03.07.2022 18:25
 • Magda Gessler (gość)

  Oj ,oj . Taką monetę szarpałaś to sobie żyjesz godnie

  03.07.2022 17:29
 • Aga (gość)

  Mam mnóstwo pieniędzy i ogromy dom. Nie byłam gwiazdą. Takie wybory,takie wybory....tak źle i tak nie dobrze... W ekonomii określąa się to kosztem alternatywnym

  03.07.2022 07:01

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×