„Familiada”. Tak wyglądał Karol Strasburger w burzy loków i rajtuzach. Zdjęcie aktora z 1980 roku zrobiło furorę wśród jego fanów!

Karol Strasburger dla wielu jest synonimem programu „Familiada”, ale są i tacy, którzy bardziej kojarzą go z roli Jerzego Argasińskiego z serialu „M jak Miłość”. Od debiutu na deskach teatru minęło wiele lat, a gospodarz kultowego programu postanowił cofnąć się w czasie. Zdjęcie, którym podzielił się z fanami zrobiło istną furorę. Nic dziwnego - Strasburger prezentuje się na nim w wersji z 1980 roku!

Multimedia

Tak Karol Strasburger prezentuje się w burzy loków i rajtuzach

Karol Strasburger to dla wielu twarz kultowej już dziś „Familiady”, a także postać Jerzego Argasińskiego z serialu „M jak miłość”. Od jego aktorskiego debiutu minęło pięć dekad! Gdy był jeszcze studentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, zadebiutował w 1970 r. w serialu „Kolumbowie”.

Ma dość plotek o rozwodzie. Postawił sprawę jasno!Zobacz więcej

Karol Strasburger w sobotni poranek [1 października br.] postanowił cofnąć się wspomnieniami do swoich początków. Aktor opublikował zdjęcie z 1980 r., kiedy to wraz grał w spektaklu "Mizantrop" Moliera w reż. Witolda Zatorskiego.

Widać na nim Karola Strasburgera w wersji, której najwierniejsi fani chyba nawet nie znali. Rajtuzy, burza loków i słynny „dziubek” powodują, że z trudem można go rozpoznać!

Karol Strasburger - sylwetka

Karol Strasburger to urodzony 2 lipca 1947 w Warszawie polski aktor teatralny i filmowy oraz prezenter telewizyjny. Od 17 września 1994 prowadzi teleturniej TVP 2 "Familiada". Jego dorobek filmowy jest imponujący. Po ukończeniu PWST Strasburger został zaangażowany do Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy, którego dyrektorem do 1982 r. był Gustaw Holoubek. W tym teatrze pracował do połowy lat 80. Zagrał m.in. w "Królu Learze" w reż. Jerzego Jarockiego (1977), w "Mordzie w katedrze" (1983), również w reż. Jarockiego, spektaklu "Nocy Listopadowej" (1978) w reż. Macieja Prusa i "Operetce" Witolda Gombrowicza. W latach 70. Strasburger zagrał wiele ról w filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich, zaś w 1976 r. wystąpił w serialu "Polskie drogi" w reżyserii Janusza Morgensterna. To jednak tylko część jego osiągnięć - na przestrzeni trwającej od 50 lat kariery wystąpił w dziesiątkach filmów, seriali oraz niezliczonej ilości spektakli teatralnych.

Są razem mimo sporej różnicy wieku. Takich par jest więcej. Rekordzistów dzieliło 60 lat! Zobacz więcej

Prywatnie był trzykrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo, z aktorką Barbarą Burską zakończyło się rozwodem. W 1981 . Strasburger poślubił Irenę Morcińczyk, z którą spędził wiele szczęśliwych lat. [Rozłączyła ich dopiero śmierć](https://www.telemagazyn.pl/artykuly/familiada-irena-strasburger-czyli-pierwsza-zona-karola-strasburgera-ich-szczescie-przerwala-nagla-smierc-91638.html. 10 sierpnia 2019 ożenił się z Małgorzatą Weremczuk, z którą w 2019 r. powitał na świecie córkę Laurę.

Karol Strasburger kiedyś i dziś. Zobacz więcej archiwalnych zdjęć aktora!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×