"Grantchester" odcinek 6. Sidney nie wie, jak przyznać się do zdrady

W październiku, kiedy wieczory stają się coraz dłuższe, a temperatury coraz niższe, widzowie Epic Drama będą mogli cieszyć się nowym, emocjonującym dramatem „Grantchester”. W rolach głównych wystąpią James Norton (Happy Valley, Śmierć w Pemberley) i Robson Green (Reckless, Żądza krwi). Co wydarzy się w szóstym odcinku serii?

Multimedia

"Grantchester" odcinek 6., niedziela, 23.10.2022 godz. 16:15

Niedługo przed ślubem Amandy i Guya pastor Sidney nabiera wątpliwości, czy to właśnie on powinien udzielić im sakramentu. Dodatkowych zmartwień przysparza mu fakt, że podczas wypadu do Londynu zdradził Hildegardę z jazzową piosenkarką Glorią Dee. Nie wie, jak się jej do tego przyznać. Rozterki przerywa wiadomość o zamordowaniu lokalnego policjanta.

"Grantchester" - odcinek 1, sobota, 8.10.2022 godz. 15:25, o godzinie 21:30 na Epic Drama

Co się wydarzy? Anglia, 1953 rok. Niewielką parafię w Grantchester, wiosce położonej w hrabstwie Cambridgeshire, prowadzi pastor Sidney Chambers (James Norton). Skrycie podkochuje się w swojej przyjaciółce z lat szkolnych Amandzie Kendall (Morven Christie). W wolnym czasie bardzo lubi słuchać jazzu. Zmaga się z dramatycznymi wspomnieniami z czasu drugiej wojny światowej, kiedy walczył na froncie, gdzie wielokrotnie był świadkiem śmierci i cierpienia. Trauma sprawiła, że uzależnił się od alkoholu. Pewnego dnia Chambers prowadzi ceremonię pogrzebową tragicznie zmarłego radcy prawnego, który, prawdopodobnie z powodu długów, popełnił samobójstwo. Oprócz rodziny i znajomych na uroczystości zjawia się także piękna wdowa, Niemka Hildegard Staunton. Podczas konsolacji do pastora podchodzi niejaka Pamela Morton, która wyjawia mu, że miała romans ze zmarłym prawnikiem. Twierdzi, że byli szczęśliwi, planowali wspólną ucieczkę zagranicę i nie jest możliwe, by jej ukochany targnął się na swoje życie. Przekonana, że ktoś go zabił, prosi Sidneya, by poprowadził prywatne śledztwo.

Akcja sześcioodcinkowego serialu, który jest adaptacją powieści „Cień śmierci. Sidney Chambers” autorstwa Jamesa Runcie, rozgrywa się w 1953 roku w pięknym angielskim hrabstwie Cambridgeshire i jest realizowana w prawdziwej angielskiej wiosce Grantchester. Serial opowiada historię Sidneya Chambersa, charyzmatycznego, czarującego anglikańskiego duchownego, który angażuje się w śledztwo, gdy jeden z jego parafian ginie w podejrzanych okolicznościach. „Grantchester” będzie miał swoją premierę 5 października o godzinie 21:30 wyłącznie na antenie Epic Drama.

James Norton wciela się w rolę Sidneya Chambersa, a Robson Green gra prostolinijnego, zmęczonego pracą inspektora policji Geordie’ego Keatinga. Nietypowe partnerstwo Sidneya z surowym Geordie’em jest kluczowym elementem opowieści. Metodyczne podejście Geordie’ego uzupełniają intuicyjne techniki Sidneya, polegające na wydobywaniu informacji od świadków i podejrzanych na własną rękę. Mężczyźni stają się partnerami i zaprzyjaźniają się. Każdy z nich ma zupełnie inne spojrzenie na zbrodnie.

Serial o głośnym politycznym skandalu powraca na Epic Drama. Warto oglądać?Zobacz więcej

Sidney to wysoki i przystojny mężczyzna, uwielbiający ciepłe piwo i gorący jazz. Jest skromny, towarzyski i ma naturę prawdziwego romantyka. Sumiennie wypełnia swoje obowiązki parafialne w kościele św. Andrzeja i św. Marii. Wzbudza sympatię i respekt wśród swoich wiernych, którzy szanują jego wyjątkowe podejście do życia i poczucie humoru. Sidney myśli o ludziach jak najlepiej, jednak czasem zadaje zbyt bezpośrednie pytania…

Przytłoczony koszmarami i powracającymi wspomnieniami z czasów, gdy służył w Szkockiej Gwardii, Sidney pragnie naprawić krzywdy z przeszłości – „Nie możemy wymazać naszej przeszłości, niezależnie od tego, jak bardzo się staramy. Zamiast tego musimy ją nieść ze sobą w przyszłość”.

"Okręt" to pozycja obowiązkowa! O czym jest serial?Zobacz więcej

Morven Christie (Łowy, Twenty Twelve) gra piękną dziedziczkę Amandę Kendall, której miłość do Sidneya, choć odwzajemniona, nie ma przyszłości, gdyż jej ojciec chce, by poślubiła arystokratę. Tessa Peake-Jones (Marchlands, Tylko głupcy i konie) wciela się w gosposię Sidneya, niepokorną panią Maguire, która trzyma go w ryzach i robi wszystko, by jego chaotyczna plebania była uporządkowana i wzbudzająca szacunek. Do towarzystwa ma również wspaniałego szczeniaka Dickensa, czarnego labradora. Kacey Ainsworth (EastEnders, Komisariat Holby) odgrywa kochającą żonę Geordie’ego, Cathy. To zapracowana matka trójki dzieci, z czwartym w drodze. Al Weaver (Southcliffe, Secret State) gra wąsatego wikarego Leonarda Fincha, a niemiecka aktorka Pheline Roggan - oszałamiającą wdowę, Hildegard Staunton.

Emisja premierowego odcinka 1. sezonu tego uznanego przez krytyków serialu na kanale Epic Drama 5 października o godzinie 21:30. Kolejne odcinki w każdą środę o tej samej porze. 2. sezon serialu pojawi się na antenie Epic Drama już 26 października!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×