Ida Nowakowska wspiera Łukasza Nowickiego po śmierci Jana Nowickiego. „Łączymy się z nim w tej żałobie”

Śmierć rodzica jest jednym z bardziej bolesnych doświadczeń, bez względu na wiek, w jakim następuje to smutne zdarzenie. Z tym mierzy się obecnie Łukasz Nowicki, którego ojciec, ceniony aktor Jan Nowicki, zmarł nagle 7 grudnia br. Ten ból doskonale zna Ida Nowakowska, która niespełna dekadę temu straciła ojca. Aktor i gospodarz programów rozrywkowych może liczyć na wsparcie swojej redakcyjnej koleżanki.

Multimedia

Ida Nowakowska wspiera Łukasza Nowickiego po śmierci Jana Nowickiego

W środę 7 grudnia media obiegła wieść o śmierci cenionego aktora, Jana Nowickiego. W chwili śmierci miał 83 lata. „Odszedł jeden z najwybitniejszych, polskich aktorów, ikona teatru i filmu. Za wcześnie...” - napisano na stronie Związku Artystów Scen Polskich. Cenionego aktora żegna wiele osób ze świata kultury - była żona Małgorzata Potocka, Anna Dymna czy Halina Mlynkova.

Wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz oraz poeta był ojcem Łukasza Nowickiego, aktora i prowadzącego programów „Pytanie na śniadanie” i „Postaw na milion”. Wspomniany w rozdzierających serce słowach pożegnał ojca.

Łukasz Nowicki żegna ojca, Jana Nowickiego. Jego słowa rozdzierają serceZobacz więcej

W tym trudnym czasie Nowicki może liczyć na wsparcie przyjaciół, także tych z pracy. Ida Nowakowska doskonale wie, co przechodzi jej kolega z pracy - osiem lat temu przeżyła tak samo bolesną stratę.

Myślę, że każdy na swój sposób (przeżywa żałobę - przyp.red.). Jestem pewna, że każdy chciałby go otoczyć ciepłem i dać mu znać, że jesteśmy. Jeśli będzie potrzebował pomocy kogokolwiek z nas, będziemy jej udzielać. Musi tylko zadzwonić, napisać. Ja napisałam do Łukasza. To jest bardzo trudny czas. Coś o tym wiem. Wszyscy go uwielbiamy i chcielibyśmy mu pomóc. Łączymy się z nim w tej żałobie - cytuje wypowiedź jednej z gospodyń „Pytanie na śniadanie” serwis Super Express.

Jan Nowicki - kim był

Jan Nowicki zagrał niemal 200 ról w filmach, wystąpił m.in. w „Wielkim Szu”, „Magnacie” i „Sanatorium pod Klepsydrą”. Przez ponad 30 lat był aktorem Starego Teatru w Krakowie, gdzie stworzył niezapomniane kreacje, które przeszły do historii polskiego teatru. Na ekranie Jan Nowicki zadebiutował w 1963 roku. Wspaniały gawędziarz, król życia, najprawdziwszy św. Mikołaj, obdarzony urokiem osobistym i niezwykłym, głębokim głosem, który przyciągał jak magnes.

Pogrzeb Jana Nowickiego

Jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Łukasz Nowicki, syn zmarłego, uroczystości pogrzebowe nastąpią całkiem niedługo.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę 14 grudnia w Kowalu. O godz.13.00 Nabożeństwo żałobne w Kościele Parafialnym po którym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu - przekazał Łukasz Nowicki w poście na Instagramie.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Emilia (gość)

  Wiem co to znaczy dzień wcześniej czyli 6 grudnia nagle zmarł mój tata. Także rozumiem Pana Łukasza.

  12.12.2022 09:07
 • Jaga (gość)

  Ale komentarz!!! Prosto z rynsztoka!! Jak ci nie wstyd!!

  11.12.2022 19:41
 • !! (gość)

  Ida ohydna nowakowska j3b@na syfdowica, niech zdechnie z głową w piekarniku.

  09.12.2022 19:44

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×