Jadwiga Barańska, czyli słynna Barbara z "Nocy i dni". U szczytu sławy porzuciła aktorstwo. Co dziś robi i jak wygląda?

Jadwiga Barańska zagrała słynną Barbarę w filmie "Noce i dnie", ale po gigantycznym sukcesie zrezygnowała z kariery i niemal zupełnie zniknęła z życia publicznego. Co dziś robi i jak wygląda Jadwiga Barańska? Przypominamy sylwetkę pięknej aktorki, która rozkochała w sobie całą Polskę.

Multimedia

Jadwiga Barańska skończyła 86 lat

Jadwiga Barańska znana jest najbardziej z roli pięknej Barbary Niechcic z "Nocy i dni", za którą zdobyła mnóstwo nagród i wyróżnień. Jak to się stało, że została obsadzona w kultowej już dziś produkcji swojego męża, Jerzego Antczaka?

Gustaw Holoubek czytał cudownie tę książkę w radiu. Mnie się to ogromnie podobało, bo ta książka zawiera wiele myśli ponadczasowych. Zwróciłam uwagę męża, co mi się zdarzyło raz jeden, że byłoby dobrze, gdyby on się tym zainteresował. Nie tylko dlatego, że ja bym chciała grać tę rolę, ale miałam nosa, że całość jest godna uwagi. Okazało się, że miałam rację i sama znalazłam dla siebie rolę - tłumaczyła w rozmowie z Faktem aktorka.

Elżbieta Panas, czyli najgorętszy biust lat 80. Piękna aktorka została golfistką! Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

Choć mówi się o niej aktorka jednej roli, to urodzona 21 października 1935 r. w Łodzi Barańska ma na swoim koncie również inne filmy i seriale. "Hrabina Cosel", "Trędowata" czy "Chopin. Pragnienie miłości" to tylko niektóre z nich. Prawda jest jednak taka, że Jadwiga Barańska pracowała najczęściej ze swoim mężem. -Jadzia jest niezwykła, bez niej nic by nie było - podkreśla często w wywiadach Jerzy Antczak.

W 2013 roku aktorka hucznie świętowała jubileusz 55-lecia swojej kariery artystycznej. Przyjechała z tej okazji do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wyemigrowała w 1978 roku.

O tych oświadczynach było głośno! Czy Natalia i Marek nadal są razem?Zobacz więcej

Jadwiga Barańska mieszka dziś w Ameryce

Jadwiga Barańska wyjechała z Polski do Stanów Zjednoczonych u szczytu swojej popularności. Poświęciła swoje życie mężowi, ale jak wielokrotnie podkreślała, nie żałuje tej decyzji. Czuje się spełniona. -To był wolny wybór, przecież nikt mnie do tego nie zmuszał. Życzę wszystkim aktorkom, żeby zagrały w filmie i na scenie takie role jak ja, z takimi mistrzami, z jakim ja grałam. Ukoronowaniem była rola w "Nocach i dniach", która przetrwała tyle lat. I ja bym jeszcze miała narzekać? - tłumaczyła w rozmowie z Ewą Jaśkiewicz/AKPA.

Dobrze mi za granicą. Jesteśmy już starszymi ludźmi, więc jesteśmy na tzw. emeryturze. Do Polski jednak bez przerwy przyjeżdżamy, bo nie możemy bez niej żyć. To jest mój kraj, tu płacę podatki. Życie w Ameryce to jak życie na innej planecie. - wyjaśniła w rozmowie z Faktem.

Nie każdy wie, ale mąż aktorki jest wykładowcą Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles. -Opracowałem cały program szkoły filmowej, która jest oblegana. Tylko na wydział reżyserski jest 8 tysięcy zgłoszeń na 21 miejsc! - powiedział w rozmowie z Ewą Jaśkiewicz/AKPA.

Przed laty w Jadwidze Barańskiej kochała się cała Polska. Jak zmieniła się odtwórczyni roli Barbary Niechcic z "Nocy i dni"? Czy czas się dla niej zatrzymał? Przekonacie się o tym, zaglądając do naszej galerii.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Kobieta (gość)

  Piękna kobieta. Szlachetna, inteligentna twarz. Film "Noce i dnie" mogę oglądać wiele razy. Także piękna rola p. Bińczyckiego.

  29.05.2022 18:44
 • Tedy w. (gość)

  Również wzruszam się za każdym razem, gdy go oglądam. To arcydzieło kina polskiego.

  10.10.2021 18:52
 • Stoka (gość)

  Dzisiaj gwiazdy skaczą z kwiatka na kwiatek. Zapomniano o mądrym i godnym stylu życia...

  05.07.2021 14:58
 • Ika (gość)

  "Noce i dnie " oraz " Daleko od szosy" to moje najlepsze polskie seriale. " Noce i dnie" to takie obrazy Chełmońskiego. Dbałość o szczegóły, muzyka, obsada aktorską, malarskie scenerię... czynią ten film niezwykłym.

  05.07.2021 11:53
 • Ola (gość)

  Bardzo dobry film i świetnie grająca aktorka.

  05.07.2021 09:41
 • Agata (gość)

  Przypomina mi moją matkę i ojca...mój dom rodzinny.wiecznie nie zadowolona matka i nadsskakujacy ojciec.pogardliwa,narzekająca udająca chorą.mowiac że zaraz umrze.tracaca nad sobą kontrolę zachowania..despotka.kochajaca tylko najmłodszego syna.brak poszanowania dla zmarłych.gdzie żałoba!!!?

  04.07.2021 23:36
 • Nina (gość)

  Wzruszam się ,oglądając go za każdym razem .To trzeba zrozumieć .Ponadczasowy film...

  30.05.2021 20:27
 • A (gość)

  Piękny film. Piękna rola. Nie wyobrażam sobie kogoś innego w roli Barbary. Najwspanialszy polski film.

  03.05.2021 15:10
 • Liza (gość)

  Cytuję: "...urodzona 21 października 1935 r." "Jadwiga Barańska kończy 58 lat" "W 2013 roku aktorka hucznie świętowała jubileusz 55-lecia swojej kariery artystycznej" Genialne!!!

  26.01.2021 17:54
 • Mira (gość)

  Pani Jadwiga Barańska to prawdziwa gwiazda. Jej gra aktorska nie ma sobie równych. Uwielbiam aktorkę i jej role. Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i radości.

  22.10.2020 17:07
 • Ewa (gość)

  To była piękna aktorka i wspaniale grała swoje role.Teraz jest piękną starszą panią i niech tak pozostanie.

  06.07.2020 16:35
 • Marzena (gość)

  W książce Barbara jest piękną kobietą.Nie pasowała mi pani Barańska wizualnie, ale zagrała tą postać po mistrzowsku.

  05.07.2020 11:32
 • Lidka (gość)

  Mój ulubiony film

  04.07.2020 16:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×