Janka

Przeczytaj także:

Kiedyś ich nazwiska znała cała Polska, dziś niewielu o nich pamięta. Wielkie, zapomniane gwiazdy - Agnieszka Krukówna, Aleksandra Nieśpielak, Agnieszka Wagner, Agnieszka Sitek i inni

Agnieszka Krukówna, Aleksandra Nieśpielak, Agnieszka Wagner czy Agnieszka Sitek - te gwiazdy były niegdyś na ustach całego kraju. miały wielki talent, sympatię widzów, urodę... Z czasem jednak przykrył je kurz historii, a ich nazwiska zapomniano. Co się stało z niegdyś największymi gwiazdami polskiego show-biznesu?

05.12.2022Retro gwiazdy

"Letnie przesilenie". Nasze ostatnie lato [RECENZJA]

Niemiecki tytuł „Letniego przesilenia” Michała Rogalskiego, czyli „Unser letzter Sommer” (tł. „Nasze ostatnie lato”), jest co prawda bardzo dosłowny, ale zarazem też niezwykle trafny. Dla Romka (Filip Piotrowicz), Guido (Jonas Nay) i Franki (Urszula Bogucka) to faktycznie było ostatnie takie lato. Stali się dorosłymi wbrew swojej woli i na obcych zasadach. Chociaż próbowali się bronić, musieli ulec.

26.04.2016Letnie przesilenie

"Letnie przesilenie". Ulubieniec Smarzowskiego w nowym filmie Michała Rogalskiego

Początki z Krystyną nie należały do łatwych, jednak to z nią Bartłomiej Topa przeżył ostatnio wielką przygodę. Nie chodzi tu jednak o kobietę, lecz zabytkową lokomotywę, za sterami której zasiadł w filmie „Letnie przesilenie”. W nowym obrazie twórców „Wszystko, co kocham” i „Czas honoru” gwiazdor „Drogówki” oraz „Karbali” zagrał maszynistę Leona. O tym jak wielokrotny odtwórca ról policjantów i wojskowych sprawdzi się w nowym mundurze, przekonamy się 22 kwietnia.

14.04.2016Letnie przesilenie

"Letnie przesilenie" od 22 kwietnia w kinach

Nowy film producentów „Wszystko, co kocham” – polskiego kandydata do Oscara w 2011 roku. Reżyserem jest Michał Rogalski („Ostatnia akcja”, „Czas honoru”). „Letnie przesilenie” zdobyło Nagrodę za Najlepszy Scenariusz na 39. MFF w Montrealu, a na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni Nagrodę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą dla Marii Semotiuk, Nagrodę za Najlepsze Zdjęcia dla Jerzego Zielińskiego oraz Złote Kociaki – Nagrodę Młodzieżowej Rady Miasta. Obraz Rogalskiego wygrał też Konkurs Filmów Polskich, w ramach festiwalu filmowego Camerimage 2015 w Bydgoszczy. W rolach głównych w „Letnim przesileniu” wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Filip Piotrowicz („Wenecja”), Urszula Bogucka („Komornik”) i Maria Semotiuk („W ciemności”) wspierani przez Bartłomieja Topę („Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”), Agnieszkę Krukównę („Korczak”, „Lista Schindlera”) oraz Krzysztofa Czeczota („Anatomia zła”). Muzykę skomponował Alexander Hacke – wybitny muzyk, który ma na swoim koncie m.in. ścieżkę dźwiękową do najgłośniejszego filmu Fatiha Akina „Głową w mur”.

08.03.2016Letnie przesilenie

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×