"Kim jest Anna”. Anna "Delvey" Sorokin wyszła z więzienia. Kim jest prawdziwa bohaterka serialu Netflixa?

Anna Sorokin, prawdziwa bohaterka "Kim jest Anna?” to rzekoma dziedziczka niemieckiej fortuny, której udało się oszukać największe amerykańskie banki. Historia kobiety stała się inspiracją do stworzenia przez Netflix serialowego hitu. Kobieta została skaza przez sąd, wraca jednak na wolność. Dlaczego?

Multimedia

”Kim jest Anna”. Serial o wyrachowanej oszustce

Każdy odcinek "Kim jest Anna?" zaczyna się od napisu "cała historia jest prawdziwa, z wyjątkiem fragmentów, które zostały zmyślone". Serial opowiada historię oszustki Anny Sorokin. Kobieta udająca dziedziczkę fortuny, naciągała banki i zamożnych przyjaciół na olbrzymie sumy. W miniserialu Netfliksa w tytułową postać wcieliła się Julia Garner, znana między innymi z "Ozark".

Anna Sorokin urodziła się w Rosji, mieszkała też w Niemczech i Francji. Ostatecznie to w USA nabierała nowojorskie elity na niebagatelne kwoty, przedstawiając się jako córka milionera i brylując w towarzystwie.

Serial "Kim jest Anna?" to historia ambitnej dziennikarki badającej sprawę Anny Delvey - podającej się za spadkobierczynię ogromnej niemieckiej fortuny królowej Instagrama, która bogatym nowojorczykom skradła nie tylko serca, lecz także portfele

Filmy i seriale z oszustami i największymi przekrętami. Kto z ekranowych bohaterów najlepiej kłamie? Zobacz więcej

Anna Sorokin na wolności

2019 rok, kwiecień, Anna Sorokin ma 28 lat i zostaje uznana za winną m.in. trzech kradzieży, po miesiącu zostaje skazana na cztery lata więzienia. W lutym 2021 wyszła jednak na wolność pierwszy raz. Wróciła do więzienia z powodu upłynięcia terminy ważności wizy, dzięki której mogła przebywać w USA legalnie.

Nad Rosjanką nadal wisi widmo deportacji. Tym razem jednak sąd pozwolił jej przebywać na wolności. Będzie objęta domowym aresztem z zakazem korzystania z mediów społecznościowych, a co za tym nie będzie mogła nawiązywać nowych kontaktów i wyłudzać kolejnych pieniędzy od nowych znajomych.

Jesteśmy niezmiernie usatysfakcjonowani dzisiejszą decyzją sądu o uwolnieniu Anny Sorokin. Sędzia słusznie uznał, że Anna nie stanowi zagrożenia dla społeczności - powiedział dziennikarzom The Daily Beast adwokat Sorokin, Duncan Levin.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×