Marcin Miller razem z zespołem Boys tworzy od lat hity. Zobaczcie, jak zmieniał się ojciec disco polo!

Marcin Miller to postać, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Razem z zespołem Boys od lat tworzy hit za hitem i jest jednym z ojców muzyki disco polo! Nie ma w tym kraju osoby, która nie słyszałaby chociaż jednego przeboju zespołu Boys! Zobaczcie, jak zmieniał się Marcin Miller!

Multimedia

Marcin Miller razem z zespołem Boys tworzy od lat hity. Zobaczcie, jak zmieniał się ojciec disco polo!

Marcin Miller dzisiaj to już prawdziwa legenda muzyki disco polo. To właśnie on, zakładając formację Boys, sprawił, że disco polo zyskało ogólnopolską popularność, a do dzisiaj kolejne pokolenia Polaków podśpiewują takie numery jak "Szalona", "Wolność", "Biba" czy "Kochana, uwierz mi".

Marcin Miller urodził się 27 maja 1970 rok w Prostkach. Jego rodzice pracowali w Przedsiębiorstwie Sprzętu i Transportu Wodno-Melioracyjnego w Grajewie. Miller już jako dziecko okazywał muzyczny talent, dlatego rodzice postanowili, że będzie uczęszczał do muzycznego ogniska prowadzonego przez Stanisława Sasinowskiego. Marcin Miller ukończył liceum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Ełku oraz Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu.

Zdrowotne problemy gwiazdora disco polo! Marcin Miller opublikował nagranie!Zobacz więcej

W 1990 roku Marcin Miller, razem z Krzysztofem Cieciuchem, założył zespół Boys i... się zaczęło! Już pierwsze kasety formacji były wypełnione przebojami, jednak najlepszy czas Boysów dopiero miał nadejść. Przełomem okazał się kontrakt z wytwórnią Green Star i wydanie w 1996 roku albumu "Łobuz i drań". To właśnie tam znalazły się takie przeboje jak m.in. "Och, Daniel", "Agnieszka", "Łobuz", "Gdzie moja wolność", "Ty i ja" czy "Kochana uwierz mi". Takiej okazji nie można było zmarnować i już rok później ukazał się album "O.K", na którym znalazła się kultowa "Szalona", chociaż tutaj trzeba zaznaczyć, że nie Marcin Miller i zespół Boys są autorami tego utworu, lecz Janusz Konopla z zespołu Mirage.

Marcin Miller gościnnie pojawił się w filmach "Kochaj i rób co chcesz" I "Trzymajmy się planu". Do tego pojawił się w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych; był m.in. uczestnikiem show "Big Brother VIP" czy jurorował w jednym z epizodów "Jak oni śpiewają?". Był także jurorem w programie "Disco Star" i brał udział w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami".

Marcin Miller pochwalił się wnukiem! Wdał się w dziadka?Zobacz więcej

Marcin Miller od 1988 roku ma żonę Annę, jednak nie zawsze w ich małżeństwie było dobrze. Mają dwóch synów, Alana i Adriana oraz wnuka Michała.

W naszej galerii zobaczycie, jak zmieniał się Marcin Miller!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • ~PARAGRAF (gość)

    "Marcin Miller razem z zespołem Boys tworzy od lat hity. Zobaczcie, jak zmieniał się ojciec disco polo!". Chyba autor popełnił fatalne faux pas,czyli niewybaczalny nietakt w stronę słuchaczy muzyki,a nie dziwacznego tworu nazywanego "disco polo",nie wiedzieć czemu,z uporem maniaka lub lepszej sprawy,to niekoniecznie strawne zjawisko,nazywa się do dziś muzyką. Ja rozumiem,jaki minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz ,jaki minister edukacji i nauki - taka kultura,takie dziedzictwo (tylko czyje i czego ?) i takaż edukacja w zakresie muzyki,a ściślej,jej braku. Bowiem kto i gdzie ma kształtować poczucie estetyki w sztuce szeroko rozumianej,w tym w muzyce,skoro ważniejsze od wielu bardzo ważnych spraw,jest kształtowanie młodego pokolenia w sprawnym posługiwaniu się cnotami niewieścimi ? Jak dla mnie,ów "tatuś disco polo",powinien spalić się ze wstydu za to,co wykombinował. Jednak wiem,że dla wielu ważniejsze jest "mieć" niż "być". Takie czasy wówczas nastały i tak się ostały do dziś. Panie Marcin Miller,guru i tatusiu dla ćwierćinteligentów,nie masz Pan prawa być dumnym z tego,co zrobiłeś Pan WBREW ZASADOM I REGUŁOM prawdziwej muzyki.Tworząc to badziewie podwórkowo-wieśniackie,dokonał Pan gwałtu na prawdziwej kulturze.Ale cóż, jaki sponsor Solorz,taki Tv Polsat i Puls Tv oraz taka interia... Czego mam więcej wymagać i oczekiwać ? Nic,od Pana i jemu podobnym,kompletnie nic.

    12.08.2022 19:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×