Michał Szpak świętuje 32. urodziny! Od lat zachwyca i zadziwia na scenie. Jak się zmieniał? Tych zdjęć mogliście jeszcze nie widzieć

Michał Szpak rozkochał w sobie niemal całą Polskę. Jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów kończy dziś 32 lata. Z tej okazji przypominamy, jak zmienił się na przestrzeni lat. Zobaczcie, jaką przemianę przeszedł.

Multimedia

Michał Szpak od lat zachwyca i szokuje na scenie. Jak zmieniał się zdobywca Bursztynowego Słowika?

Michał Szpak to jeden z najbardziej nietuzinkowych polskich artystów. Co do tego chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości. Niepodrabialny styl artysty często szokuje i wzbudza kontrowersje, a sceniczne występy w dziwnych strojach czy samym staniku są dla Szpaka chlebem powszednim, co jest szeroko komentowane.

Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika! Tak wypadł na scenieZobacz więcej

Jednak nim Michał Szpak stał się aż tak bardzo pewny siebie i przede wszystkim świadomy samego siebie, przeszedł długą drogę, a zdjęcia z ubiegłych lat doskonale dokumentują kolejne etapy przemiany naszego kolorowego ptaka polskiej sceny muzycznej! Michał Szpak urodził się 26 listopada 1990 roku w Jaśle. Pochodzi z rodziny o muzycznym zacięciu; ojciec śpiewał w chórze, a matka śpiewała i grała na gitarze. Sam Michał Szpak miał 9 lat, gdy zaliczył pierwszy sceniczny występ w Domu Kultury w Jaśle podczas konkursu na pastorałki, gdzie zdobył nagrodę! W czasach licealnych był wokalistą heavymetalowego zespołu Whiplash, w którym występował z przyjacielem Kamilem Czaplą. Zdawał też na Wydział Piosenkarski Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, jednak go nie przyjęto, gdzie, jak wyznał w rozmowie z Bohdanem Gadomskim, która została przeprowadzona w 2011 roku, odrzucono go z powodu szokującego ubioru i makijażu.

OGLĄDAJ! Premiery seriali i programów, na żywo, płatne pakiety TV bez reklam w Player!

Na szczęście w 2011 roku pojawiła się polska edycja programu "X-Factor" i Michał Szpak mógł sprawdzić się przed całą Polską. Od swojego pierwszego występu wzbudzał ogromne kontrowersje, ale to właśnie o nim mówiło się najgłośniej i najczęściej. Finalnie Michał Szpak zajął w programie 2. miejsce, przegrywając jedynie z nieodżałowanym Gienkiem Loską.

"X-Factor" szeroko otworzył Michałowi Szpakowi drzwi do show-biznesu. Szybko podpisał kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i już w grudniu 2011 roku ukazała się jego epka pt. "XI". Po tym Szpak zaczął zaliczać kolejne publiczne występy, jednak na pełny solowy album artysty trzeba było długo czekać. Ten ukazał się dopiero w 2015 roku, gdy Szpak związał się z wytwórnią Sony Music Entertainment Poland. Wtedy ukazał się krążek "Byle być sobą", który okazał się wielkim hitem. Kolejny album Michała Szpaka pt. "Dreamer" ukazał się w 2018 roku. Obecnie artysta pracuje nad swoją nową płytą.

Szalenie ważnym etapem w karierze Michała Szpaka był 61. Konkurs Piosenki Eurowizji. Trudno było nie zakochać się w piosence "Color of Your Life". Wokalista zajął w finale Eurowizji ósme miejsce. Dzisiaj wielu widzów wspomina Michała Szpaka także jako jednego z najlepszych trenerów w programie "The Voice of Poland". Artysta zasiadł na fotelu jurora od 8. do 11. edycji popularnego show, gdzie udało mu się do zwycięstw w programie doprowadzić Martę Gałuszewską oraz Krystiana Ochmana.

W NASZEJ GALERII ZOBACZYCIE, JAK ZMIENIAŁ SIĘ MICHAŁ SZPAK NA PRZESTRZENI OSTATNICH LAT!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Aura (gość)

    Piękna, wrażliwa i niezłomna dusza. Autentyczny i wierny sobie od lat - może dlatego potrafi wspaniale korzystać ze swojego i tak wybitnego talentu, ale też kochać ludzi. To się czuje, gdy śpiewa. Kto jest pogrążony w stanie wewnętrznej wojny i rozgoryczenia, nie będzie umiał się ani rozwijać, ani dzielić swoimi darami ze światem, ani rozumieć i szanować innych. Niech mu sprzyjają gwiazdy, Michał zasługuje na wszystko, co najlepsze.

    27.11.2022 12:26
  • iga (gość)

    Człowieku ogarnij sie. Twoja płeć jest blizej nie określona.Kobiety sie malują.... Koszmar. Wygląd baby. Może sie przerób na kobiete skoro sie nią czujesz

    26.11.2022 22:23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×